Karabük Haber Gazetesi

“KAPAK” SÖZÜNE TEPKİLER BÜYÜYOR!

AK Partili Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’dan ilginç çıkış. Karıt Sanayi Sitesi karşısında yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredilen üniversite öğrenci yurdu için ‘Yurdun yapımına mani olmak için çırpınanlara kapak olsun.’ diyerek sosyal paylaşım sitesinden CHP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerine göndermede bulunan Başkan Aksoy’a muhataplarından tepki geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif […]

“KAPAK” SÖZÜNE TEPKİLER BÜYÜYOR!
16 Şubat 2016 - 18:59 'de eklendi.

AK Partili Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’dan ilginç çıkış. Karıt Sanayi Sitesi karşısında yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredilen üniversite öğrenci yurdu için ‘Yurdun yapımına mani olmak için çırpınanlara kapak olsun.’ diyerek sosyal paylaşım sitesinden CHP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerine göndermede bulunan Başkan Aksoy’a muhataplarından tepki geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Twetter paylaşımını konu ederek ‘Yurdun yapımını engellemek için çırpınanlara kapak olsun’ ifadelerine kullanan Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy’a CHP Belediye Meclis Üyesi Serap Kiraz Karaoğlu ve MHP Belediye Meclis Üyesi Hatice Güven Çelik’ten yanıt gecikmedi.

KARAOĞLU ‘ART NİYETLİ BİR YAKLAŞIM’

Safranbolu Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Serap Kiraz Karaoğlu Aksoy’a cevabi açıklamasında “Safranbolu’ya yurt yapılmasına karşı çıkanlar varmış gibi gösterme niyeti kötü bir niyettir. Bilenler neye karşı çıkıldığını bilir. Bir işi anlamadan konuşmakta sadece komik duruma düşmektir. Meydan okuma üslubu ile size kapak olsun sözlerini kınıyorum ve yurt yapılacak diye imar da tanınan ayrıcalıklar ve ticari rantı görmezden gelenlere hiç bir şey demiyorum” şeklinde konuştu.

ÇELİK “HEDEF ŞAŞIRTMA ALIŞKANLIĞI”

MHP’li Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Hatice Güven Çelik de aynı konuyla ilgili Belediye Başkanının kendilerini hedef gösterme alışkanlığından vazgeçmesi gerektiğini vurgulayarak ” Bu memleketin çocukları için bir vatandaşın yurt yapma fikrine tabiki saygı duyarız ve her türlü desteği Belediye Meclis üyeleri olarak vermeye hazırız ama burada imar açısından yapılan yanlışlardan ve hukuksuzluktan bahsedilmemiş.

Tabiki şaşırmadım sayın başkanın bizleri hedef gösterme alışkanlığından vazgeçmesini diliyorum.Sayın başkanın ve burada yorum yapan kisilerin bu konuyu bildiklerinden eminim. Bilmeyenleri de biraz aydınlatabildiysek ne mutlu…Dikkat edin klozetin sifonu Safranbolu’nun üzerine çekilmesin” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • Vural ;

  İşşşştee bizim şehri emin’in KAALİTESİ…
  Tencere tava ve KAPAK…
  Seviye!!! Buuu ve takdir yüce Safranbolu halkının

  16 Şubat 2016 23:40
 • Kara ;

  Bir belediye başkanının ağzına şu tür sözler yakışıyormu. Üstelik bu belediye başkanı Safranbolu gibi Dünya Miras Kenti olan bir şehrin başkanıysa? Valla bu adama bu başkanlık çok büyük geliyor. Safranbolulu bunu kendisine layık görmüşse Allah daim etsin başlarından ayırmasın!!!

  16 Şubat 2016 23:40
 • Emrah Tufan ;

  Kamuoyunun Dikkatine:
  Hiçbir Meclis Üyesi Arkadaşımız Yurt Yapılmasına karşı çıkmadı, çıkmaz da. Sadece Yapılmak istenen, mevzuata uygun olmayan imar değişikliğine karşı çıkılmıştır. Ortada kapak olacak bir durum söz konusu değildir.

  17 Şubat 2016 22:02