Karabük Haber Gazetesi

KARABÜK BİSİKLET DERNEĞİ ÇANAKKALE’YE PEDALLIYOR…

24-25 MART tarihlerinde Çanakkalede düzenlenecek olan ve yüzlerce bisikletçinin katılım sağladığı Çanakkale Bisiklet Festivaline ilimizi Karabük Bisiklet Derneği üyelerinden 35 bisikletçi temsil edecek. Karabük Bisiklet Derneğinin yayınlamış olduğu basın bildirisinde; Karabük Bisiklet Derneği üyesi 35 bisikletçi; 23 Mart Cuma akşamı Karabük’ten Çanakkale’ye “Kale Çanakkale Bisiklet Festivali”ne katılmak üzere yola çıkıyor. 23 Mart Cuma günü saat […]

KARABÜK BİSİKLET DERNEĞİ ÇANAKKALE’YE PEDALLIYOR…
22 Mart 2018 - 1:26 'de eklendi.

24-25 MART tarihlerinde Çanakkalede düzenlenecek olan ve yüzlerce bisikletçinin katılım sağladığı Çanakkale Bisiklet Festivaline ilimizi Karabük Bisiklet Derneği üyelerinden 35 bisikletçi temsil edecek.

Karabük Bisiklet Derneğinin yayınlamış olduğu basın bildirisinde;

Karabük Bisiklet Derneği üyesi 35 bisikletçi; 23 Mart Cuma akşamı Karabük’ten Çanakkale’ye “Kale Çanakkale Bisiklet Festivali”ne katılmak üzere yola çıkıyor. 23 Mart Cuma günü saat 17.00’de Medikar Hastanesi önünden bisikletleriyle hareket edecek bisikletçiler; Karabük Kent Meydanı’nda saat 18:00’de hareket edecek otobüsle Karabük Valisi Kemal Çeber, sponsor şirketler Medikar Hastanesi, Çağ Çelik ve Buse Aydınlatma’nın yetkilileri ve Karabük halkının katılımıyla Çanakkale’ye uğurlanacak. Ayrıca Vali Çeber, Karabük toprağını Çanakkale’ye götürülmek üzere katılımcılara teslim edecek.
​24 Mart Cumartesi günü Çanakkale Bisiklet Festivalinin ilk turu olan Troia etabı; Çanakkale’nin Anadolu yakasındaki doğal ve tarihi güzellikler eşliğinde, Truva Ören yerinin ziyaretiyle tamamlanacak. 25 Mart Pazar günü ise yapılacak olan “Şehitlere Saygı” etabı Eceabat’ta başlayarak sırasıyla; Kilitbahir Köyü, Soğanlıdere Vadisi, Behramlı Köyü, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Bakı Terası ve Şehitler Abidesinin ziyaretiyle aynı güzergah izlenerek tamamlanacak.
​            Her yıl yüzlerce bisikletçinin katılımıyla düzenlenen Çanakkale Bisiklet Festivali’ne, bu yıl Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık beş bin bisikletçinin katılması bekleniyor. 2016 yılında kurulan Karabük Bisiklet Derneği üyeleri bu önemli organizasyonda kentimizi temsil etmenin gururunu yaşayacak.
​            Bu toprakları bizlere vatan kılan ve “Çanakkale Geçilmez” diye tüm Dünya’ya haykıran ecdadımızın izinde Çanakkale’ye pedallıyoruz. Tüm Karabük halkını 23 Mart Cuma akşamı saat 18:00’da Karabük Kent Meydanı’nda düzenlenecek olan uğurlama törenine davet ediyoruz.
” İfadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber