Karabük Haber Gazetesi

KARABÜK ÜÇÜNCÜ ASANSÖRÜNE KAVUŞTU

Karabük Belediyesi, kentin yüksek kesimlerindeki 3 mahallede yaşayanların ulaşımını kolaylaştırmak için daha önce yaptırdığı 2 asansör ve 1 yürüyen merdivenden sonra şimdi yan yana olan 2 mahalle için asansör yaptırdı. Ergenekon Mahallesi ve Yeşil Mahalle’de oturanların yaklaşık 100 metre uzunluğundaki merdivenleri çıkmakta zorlanması üzerine Karabük Belediyesi, 27 metre yükseklikte, 11 ve 16 kişilik kapasiteli asansör […]

KARABÜK ÜÇÜNCÜ ASANSÖRÜNE KAVUŞTU
02 Haziran 2016 - 22:23 'de eklendi.

Karabük Belediyesi, kentin yüksek kesimlerindeki 3 mahallede yaşayanların ulaşımını kolaylaştırmak için daha önce yaptırdığı 2 asansör ve 1 yürüyen merdivenden sonra şimdi yan yana olan 2 mahalle için asansör yaptırdı.
Ergenekon Mahallesi ve Yeşil Mahalle’de oturanların yaklaşık 100 metre uzunluğundaki merdivenleri çıkmakta zorlanması üzerine Karabük Belediyesi, 27 metre yükseklikte, 11 ve 16 kişilik kapasiteli asansör kule yaptı. Karabük Belediyesi’nin 400 bin liraya mal olan yeni projesi ile iki mahallede yaşayanların merdiven çilesi bitmiş oldu. İki mahalle arasındaki noktada 4 ay önce yapımına başlanan ve tamamlanan asansör, düzenlenen törenle hizmete girdi. Merdivenlerden inip çıkmakta zorlandıklarını söyleyen yaşlılar ise, asansör ile rahata kavuştuklarını ve kendileri için kolaylık olduğunu söyledi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, daha önce Kayabaşı Mahallesi’ne kule asansör, Öğlebeli Mahallesi’ne yatay asansör, Yenişehir Mahallesi’ne de 60 metre uzunluğunda yürüyen merdiven yaptırdıklarını hatırlatarak, “Tepelerden aşağı yukarı inip çıkarken dikey ve yatay asansörleri kullanıyoruz. Mahallere ise köprü bağlantıları ile geçiyoruz. Bu hoş bir şey ve herkese ulaşım kolaylığı sağlıyoruz. Aslında yürümeyi de bir nevi teşvik ediyoruz. Buradan inmekle vatandaşlar okullar bölgesine ve hastaneye gitmek için kısa mesafe yol kat etmiş olacak. Vasıta kullanımını azaltmış oluyoruz. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.
Başkan Vergili, beraberindekilerle birlikte hizmete giren asansörlere binerek test etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER