Karabük Haber Gazetesi

Karabük Üniversitesini 9 Bin Öğrenci Tercih Etti

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan 2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) tercih sonuçlarına göre Karabük Üniversitesi (KBÜ)’ne bu yıl 9 Bin 198 öğrenci yerleşti.   Karabük Üniversitesi’nde özel yetenek sınavları ile öğrenci alınan bölümler haricinde; lisans ve önlisans olmak üzere 9 Bin 909 olan kontenjana 9 Bin 198 öğrenci yerleşerek doluluk oranı yüzde […]

Karabük Üniversitesini 9 Bin Öğrenci Tercih Etti
11 Ağustos 2016 - 17:25 'de eklendi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan 2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) tercih sonuçlarına göre Karabük Üniversitesi (KBÜ)’ne bu yıl 9 Bin 198 öğrenci yerleşti.

 

Karabük Üniversitesi’nde özel yetenek sınavları ile öğrenci alınan bölümler haricinde; lisans ve önlisans olmak üzere 9 Bin 909 olan kontenjana 9 Bin 198 öğrenci yerleşerek doluluk oranı yüzde 92 oldu. 2016 LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından Karabük Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 51 Bini aştı.

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, tercihlerini Karabük Üniversitesi’nden yana kullanan öğrencilere “Karabük Üniversitesi ailesine hoşgeldiniz. Üniversiteli olma heyecanını yaşayan tüm öğrencilerimizi tercihlerinden dolayı tebrik ediyor, Üniversitemizde sürdürecekleri eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Rektör Polat, açıklamalarının devamında Karabük Üniversitesi’nde her geçen yıl  Türkiye’nin ihtiyacı olan bölümlerin açıldığına dikkat çekerek Üniversitenin kurulduğu yıldan bugüne farkındalığını her alanda hissettirdiğini söyledi.

 

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, 2016 LYS sonuçlarının arından Karabük Üniversitesi’nin 51 Bini aşan öğrencisiyle uluslararası standartlarda kaliteli eğitim anlayışıyla eğitim – öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdüreceğini belirtti.

 

Kayıtlar başlıyor

 

2016-2017 Akademik Yılı’nda, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 15-19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 12-16 Ağustos tarihleri arasında yapılabilecek. Karabük Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak öğrenciler http://oidb.karabuk.edu.tr adresinden detaylı bilgi sahibi olabilecekler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER