Karabük Haber Gazetesi

KARABÜKSPOR’DA NAMAL DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

Kardemir Karabükspor’da bugün gerçekleşen ve tek liste ile girilen olağanüstü kongre gerçekleşti. 71 Oyun kullanıldığı olağanüstü kongrede işadamı Sedat Namal Kardemir Karabükspor’un yeni başkanı oldu. Kardemir Karabükspor’un olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı. 80 Kongre üyesinin katıldığı genel kurulda 71 kişi oy kullandı. Oyların tamamını alan Sedat Namal kulübün yeni başkanı oldu. Açılış, yoklama ve Divan […]

KARABÜKSPOR’DA NAMAL DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI
29 Ağustos 2018 - 17:06 'de eklendi.

Kardemir Karabükspor’da bugün gerçekleşen ve tek liste ile girilen olağanüstü kongre gerçekleşti.

71 Oyun kullanıldığı olağanüstü kongrede işadamı Sedat Namal Kardemir Karabükspor’un yeni başkanı oldu.

Kardemir Karabükspor’un olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı. 80 Kongre üyesinin katıldığı genel kurulda 71 kişi oy kullandı. Oyların tamamını alan Sedat Namal kulübün yeni başkanı oldu. Açılış, yoklama ve Divan Teşekkülü seçimi ardından, Saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Yönetim kurulu faliyet raporlarını eski başkan Mehmet Aytekin yaptı. Aytekin kendilerine yeterli destek çıkılmadığını yeni seçilecek Bakan Sedat Namal’a destek olunması gerektiğini, yeni yönetimin başarılı olması temennilerini bulundu. Daha sonra yönetim kurulu mali raporları onaylanarak Mehmet Aytekin yönetimi ibra edildi. Genel kurul’da söz alan Adnan Yüce ve Mustafa Eren katılımcılara hitaben konuşmalar yaparak Karabükspor’a sahip çıkılması istediler.

VERİLEN SÖZLER YERİNE GELMEZSE, ÇÖKERİM!

Kürsüye çıkan Başkan Sedat Namal yaptığı konuşmada Valilik’te dün toplanan heyete hitaben “Bana verilen sözler var, yapılmazsa sizlere çökerim. Siyasi irade, Kardemir yönetimi, Karabükspor’a yardım etmezse sizde Kardemir’e yardım etmeyeceksiniz, siyaset Kardemir’in işini yaparsa yazıklar olsun’’ dedi.

LİSANS ÜCRETLERİ VE %02’LER

Namal, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisine sözü olduğunu Kardemir, Cumaya kadar 10 Milyon Lira vermezse 50 Milyon olarak tahsil edeceklerini kendisine söylediğini açıkladı. Namal, dünkü toplantıdaki katılımcılar Kardemir’den taleplerini yazılı ve imzalı olarak tutanak altına almışlar. istenilen taleplerde ‘’Lisans için 10 Milyon TL, 5 Yıllık sponsorluk için 7,5 Milyon Dolar, demir satışlarından yapılan Binde 2’lik bağışların verilmesi, bağışların tekrar devam etmesi olduğunu Kardemir’e iletmişler, Kardemir yönetiminin de Pazartesi günü yapacakları Yönetim kurulu toplantısında konuyu ele alacaklarını bildirdiler’’ dedi.

KARDEMİR PARA VERECEK, YOLBULAN ALACAĞINI SİLECEK

Namal çarpıcı konuşmasında ‘’Yolbulan alacağını silecek, Kardemir para verecek ondan sonra Karabükspor ne yaparsa yapsın diyecek’’. “Kardemir’in hesaplarını alt üst ettim. Sedat Namal, aday olmasaydı hemen parayı veriyoruz diyeceklerdi, kaçmadım hiçbir işi de yarıda bırakmadım, buradayım’’ dedi. Namal, Futbolcu lisanasları konusunda ‘’Lisanslar şayet yetişmezse 31 Aralık’ta devre arası transferleri var mücadelem devam edecek” dedi.

Kardemir Karabaükspor kongresi bu konuşmaların ardından seçime gidildi tek aday olan Sedat Namal 71 oyla başkan seçildi. Yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu. Ulvi Üngören, Cihan Başat, Mehmet Yüksel, Şükrü Gökkaya, Süleyman Çil, Şekip Sertaç Karakaş, Özgür Kıyılıoğlu, Kürşat Yılmaz, Emrah Köklü, Soner Manav, Serkan Şengün, Ali Erorhan. Karabüspor yönetiminin görev dağılımı ise birkaç gün içerisinde belli olacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber