Karabük Haber Gazetesi

Karabükspor’da Sular Durulmuyor

Her geçen gün, her geçen dakika Karabükspor’da farklı gelişmeler oluyor. Açıklamalar, tartışmalar birbirlerine ters düşmeler… yokta yok… Önce Takım MEC Menejerliğe teslim edildi. Sportif direktör Süha Sidal, yanında Teknik direktör Fikret Yılmaz’la beraber geldi. Basın toplantısında Başkan Mehmet Aytekin ve Süha Sidal, Karabükspor’u layık olduğu yere ‘’benim anladığım Süper Lige’’ çıkartmak istediklerini söylediler. Aradan 10 […]

Karabükspor’da Sular Durulmuyor
05 Temmuz 2018 - 1:05 'de eklendi.

Her geçen gün, her geçen dakika Karabükspor’da farklı gelişmeler oluyor. Açıklamalar, tartışmalar birbirlerine ters düşmeler… yokta yok…

Önce Takım MEC Menejerliğe teslim edildi. Sportif direktör Süha Sidal, yanında Teknik direktör Fikret Yılmaz’la beraber geldi. Basın toplantısında Başkan Mehmet Aytekin ve Süha Sidal, Karabükspor’u layık olduğu yere ‘’benim anladığım Süper Lige’’ çıkartmak istediklerini söylediler. Aradan 10 gün geçti bir baktık Kulübe CEO almışlar. Milyonlarımız çok ya, parayı yönetecek profesyonelimiz eksikti. Neyse CEO olarak Fazlı Ulusal göreve geldi, yaptığı ilk açıklamada hedeflerinin süper ligde kalmak olduğunu söyleyerek başkan Mehmet Aytekin’in ve Süha Sidal’ın yalan söylediklerini beyan etmiş oldu. Fazlı söylenmesi gerekeni söyledi.

10 günde kulübün politikası nasıl ve neden değişti, hep insanları kandırmak, zaman kazanmak adına yapılan açıklamalara rağbet görmeyeceği bilinmeli.

İlginç bir olayda iki gün içerisinde oldu. Karabükspor kulübü resmi internet sitesinde Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Edoğan, İçişleri Bakanuımız Süleyman Soylu ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’tan, Karabükspor için randevu aldıklarını, Karabükspor konusunda görüşeceklerini açıklamışlardı. Aradan 24 Saat geçmeden bu duyuruyu Kulübün resmi sitesinden kaldırdılar.

Pes ki ne pes, bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.

Başkan 2. Kamp için Erzuruma ya da Kızılcıhamam’a gideceklerini açıklıyor. Suha Sidal’a ısrarla Erzuruma gidileceğini söylüyor. O, da kulübün parası yok Erzurum kampına ne gerek var Erzurumspor Bolu’ya geliyor biz niye Erzurum’a gidelim diyor. Diğer taraftan 40 yaşında ki Lualua bilmecesi var Başkan taraftar istiyor transferi yapalım diyor, Suha Sidal açıklama yapıyor bu yaştaki oyuncu sahada kalp krizi geçirirse ne yaparız diyerek başkanla araların tekrar açılmasına neden oluyor. Ceo’nun da gelmesiyle Süha Sidal’la Mehmet Aytekin arasındaki ipler kopma noktasına gelmiş durum da, Süha Sidal her an görevi bırakabilir.

Kulüpte bir sıkımtıda Levent Açıkgöz konusunda yaşanıyor. Geçen sezon Ünal Karaman, takımın başına geçince Takımın idari menejeri olmuştu. Mec Menejerlik ve Fazlı’nın transferlere direk karışmaları, Levent Açıkgöz’ün geri planda bırakılmasından dolayı Levent hoca’da takımla ilişkisini kesme noktasına kadar geldi.

Yine Kulüp resmi imternet sitesinden yaptıkları duyuruda ki Transfer açıklamaları da facia. Görüştükleri kampa dahil olacak dedikleri oyuncular sosyal medya hesaplarından Karabükspor’a transfer haberlerini yalanlayıp başka takımlarla sözleşme imzalıyorlar. Bir taraftan transfer yasağı var denirken emekliliği gelmiş Zeki Korkmaz, İbrahim Kaş transferleri nasıl yapılabiliyor. Tek taraflı takımdan ayrılan futbolcularla takımda kimse kalmamış. Esas konum bu olmalıydı ama gündemde daha farklı şeyler yaşanıyor.

Birde Kulübe gelen resmi olarak henüz açıklanmayan Basın Sözcüsü olayı var. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda CEO açıklanıyor ama kulübün basın sözcüsü açıklanmıyor. Edindiğimiz bilgilere göre Hakan Coşkun’un kulübün basın sözcülüğüne getirildiği konuşuluyor. Başkan Aytekin bir de bunu açıklasaydı ya. Gelecek olan tepkilerden mi çekindi acaba. Her adımı hatalarla dolu başkan Aytekin’in bu durumdan da pek etkileneceği görülmüyor.

Bu kadar hatalar yapan yönetimin artık görevde kalmaması gerekir. Bence Başkan bu işler daha da Arap saçına dönmeden bırakmalı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu