Karabük Haber Gazetesi

KARABÜK’TE “FETÖ” OPERASYONU!

Paralel Yapı ile mücadele kapsamında Karabük’te “FETÖ” terör örgütüne üye olduğu tespit edilen İl sorumlusu iki kişi gözaltına alındı. Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ve İstihbarat Şubesinin çalışmaları kapsamında Paralel yapı operasyonu kapsamında kamu Kurum ve kuruluşlarına eleman alımında sınav sorularını temin ederek işe yerleştirdikleri ve yolsuzluk yaptıklarını öne sürülen Karabük sorumlusu 2 […]

KARABÜK’TE “FETÖ” OPERASYONU!
17 Şubat 2016 - 1:37 'de eklendi.

Paralel Yapı ile mücadele kapsamında Karabük’te “FETÖ” terör örgütüne üye olduğu tespit edilen İl sorumlusu iki kişi gözaltına alındı.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ve İstihbarat Şubesinin çalışmaları kapsamında Paralel yapı operasyonu kapsamında kamu Kurum ve kuruluşlarına eleman alımında sınav sorularını temin ederek işe yerleştirdikleri ve yolsuzluk yaptıklarını öne sürülen Karabük sorumlusu 2 kişi düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların emniyetteki ifadeleri devam ediyor.

2015 Eylül ayında Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından “Paralel Devlet Yapılanması” kapsamında “resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık”  yapıldığı iddiasıyla Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneğine (KASİAD) operasyon gerçekleşmişti.

Paralel Yapı operasyonlarında yeni dalgaların geleceği “FETÖ” terör örgütüne finans kaynağı olarak belirlenen derneklerin üst düzey yöneticileri ve işadamlarının olduğu iddia ediliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER