Karabük Haber Gazetesi

Karabük’te “FETÖ pişmanlığı” çağrısına 7 kişi başvurdu

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminden dolayı pişmanlık duyup örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için “etkin pişmanlık hükümleri” çerçevesinde işlem yapılacağı çağrılarına 7 kişinin cevap verdiğini bildirdi. Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen askeri darbe girişimi sonrasında bugüne kadar toplam 559 […]

Karabük’te “FETÖ pişmanlığı” çağrısına 7 kişi başvurdu
15 Kasım 2016 - 0:31 'de eklendi.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminden dolayı pişmanlık duyup örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için “etkin pişmanlık hükümleri” çerçevesinde işlem yapılacağı çağrılarına 7 kişinin cevap verdiğini bildirdi.
Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen askeri darbe girişimi sonrasında bugüne kadar toplam 559 şüpheliye FETÖ/PDY isimli silahlı terör örgütü kapsamında işlem yapıldığı belirtildi. Bunlardan 211’inin halen tutuklu olduğu ifade edilen açıklamada, “Bu kişilerden 303’ü adli kontrol tedbiri altında, 27’si halen firari ve haklarında yakalama emri bulunuyor. 11 kişi serbest bırakıldı, 2’si tahliye edildi, 5’i ise halen gözaltında. 15 Temmuz 2016 tarihi öncesinde ise aynı terör örgütü kapsamında yapılan adli işlemler nedeniyle 5 şüpheli tutuklandı. 25 Ağustos 2016 tarihinde yaptığımız ‘etkin pişmanlık’ çağrımız sonrası da 7 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER