Karabük Haber Gazetesi

Karabük’te işten çıkarılan işçiler haddehane çatısına çıkarak eylem yaptı

Karabük’te çalıştıkları iş yerinden sendikaya üye oldukları için çıkarıldıklarını iddia eden bir grup işçi demir çelik haddehanesinin çatısına çıkarak eylem yaptı. Karabük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir demir çelik haddehanesinde çalışan bir grup işçi sendikaya üye oldukları için haksız şekilde işten çıkarıldıklarını savunarak, yaşananları protesto etti. Haddehane önüne çadır kurarak eylem yapan işçilerden bir […]

Karabük’te işten çıkarılan işçiler haddehane çatısına çıkarak eylem yaptı
20 Şubat 2018 - 16:10 'de eklendi.

Karabük’te çalıştıkları iş yerinden sendikaya üye oldukları için çıkarıldıklarını iddia eden bir grup işçi demir çelik haddehanesinin çatısına çıkarak eylem yaptı. Karabük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir demir çelik haddehanesinde çalışan bir grup işçi sendikaya üye oldukları için haksız şekilde işten çıkarıldıklarını savunarak, yaşananları protesto etti.
Haddehane önüne çadır kurarak eylem yapan işçilerden bir kısmı haddehanenin çatısına çıkarak ellerine aldıkları benzin bidonu ile kendilerini yakacaklarını söyleyerek eylem yaptı. Jandarma ekiplerinin bölgede yoğun güvenlik önlem aldığı haddehanede sağlık ve itfaiye ekipleri de hazır bekletildi.
Sabah ilk ışıklarından beri haddehanenin çatısına çıkarak eylem yapan işçi ve işverenle görüşmek üzere gelen Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, işçilerin eylem değişikliğine gittiğini ve işçilerin psikolojilerinin giderek bozulduğunu söyledi.
Genel Başkan Serdaroğlu daha sonra işveren ve işçilerle görüşmek üzere haddeye binasına geçti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu