Karabük Haber Gazetesi

Karabük’te Sel! Kastamonu – Karabük Yolu Trafiğe Kapandı..

Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma kapatıldı. Karabük’te biriken karların erimesi, dün sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden sağanak yağış ile birleşince Karabük Safranbolu’da sel meydana geldi. Karabük Belediyesi tarafından Kanyonpark Projesi […]

Karabük’te Sel! Kastamonu – Karabük Yolu Trafiğe Kapandı..
02 Şubat 2016 - 11:36 'de eklendi.

Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma kapatıldı.
Karabük’te biriken karların erimesi, dün sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden sağanak yağış ile birleşince Karabük Safranbolu’da sel meydana geldi. Karabük Belediyesi tarafından Kanyonpark Projesi kapsamında bulak üzerine yapılan bentte göçük oluşurken, Karabük-Safranbolu yolu ulaşıma kapandı. Tıkanan menfezlerin patlamasıyla kanyondan boşalan sel sularının aktığı Karabük-Kastamonu karayolu da tamamen çöktü. Çökme sonucu yol çift taraflı ulaşıma kapatılırken, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.
Sel sularından canını zor kurtardığını anlatan Sadık Karakaş isimli bir vatandaş ise, “Suları takip ediyordum. Her şey bir anda oldu. Su bir anda gelince camdan atlayarak canımı zor kurtardım, ama hayvanlarım telef oldu” dedi.

SAĞANAK YAĞIŞ KARLARIN ERİMESİYLE BİRLEŞİNCE KARABÜK'TE SEL MEYDANA GELDİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

SAĞANAK YAĞIŞ KARLARIN ERİMESİYLE BİRLEŞİNCE KARABÜK’TE SEL MEYDANA GELDİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • Selim karademir ;

  Sağanak yağış ilk defa olmadı o bölgede. 98 selinde de o menfez o derede idi. Yıkıldı mı peki? Hayır. Bulak deresine baraj yapmak kimin fikriydi acaba? Suyu biriktir biriktir onbinlerce ton suyu bir anda bırak bakalım ne oluyor. Allahtan kireç kuyusundaki yol iyi dayanmış Ya orası da göçüp gitseydi Me olacaktı. 2-3 yıl önce kardemirin karşısındaki yolu heyelan ettiren de Karabük belediyesi, şu andaki yolun kapanmasına neden olan da. Böylesine şımarıkça belediye yönetilmez. Yatırım yapsın okey fakat konusunda tecrübeli insanlarla yapsın. Devasa Bulak deresine bent yapmak da neyin nesi? Madem yaptınız sular dolduğunda bari haber verselerdi. Ya kireç kuyusundaki yol çökseydi ya olay gece olsaydı. Allah korusun 1 kişi dahi olsa hayatını kaybetseydi. Bu kadar da sorumsuzluk olmaz ki. Karabük hepimizin. Kişisel ihtirasları bi kenara bırakın. Yatırımları yaparken konusunda uzman diğer kurumları da gerekirse işe dahil edin.

  2 Şubat 2016 23:46
 • deniz ;

  Allaha şükür can kaybı yok ama başkan açıklama yapıyor önemli bir mal kaybımız da yok diye nasıl olmaz yaa bu milletin gözü bu kadar körmü asırlık yadigar yıkılmış hayaller suya düşmüş umrunda değil adam yol 2 güne yapılır diyor peki o ev o umutlar hayaller ne zaman yerine gelecek Allah beterinden saklasın. Bakalım belediye de başkanı da nasıl çalışıyorlar ne iş yapıyorlar göreceğiz onların gibi sıcak evinde sıcak çorba içen insanlar yok bu mağduriyet kısa bir sürede giderilsin.

  3 Şubat 2016 09:25
 • parça eşya taşıma ;

  yazık oldu o kadar emeğe.

  8 Şubat 2016 20:06
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER