Karabük Haber Gazetesi

KARABÜK’TEKİ FETÖ/PDY OPERASYONU

KAYYUM ATANAN ÖZEL OKUL, YURT VE DERSHANELERİN ÖNCEDEN SATIŞI YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKTI Karabük Emniyet Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY operasyonu kapsamında kayyum ataması yapılan özel okul, yurt, pansiyon ve dershane binalarının yapılan incelemede değerlerinin çok altında satışı yapıldığı tespit edildi. Olayla ilgili yerleri satın aldığı tespit edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İstihbarat Şube […]

KARABÜK’TEKİ FETÖ/PDY OPERASYONU
26 Mayıs 2016 - 18:16 'de eklendi.

KAYYUM ATANAN ÖZEL OKUL, YURT VE DERSHANELERİN ÖNCEDEN SATIŞI YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Karabük Emniyet Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY operasyonu kapsamında kayyum ataması yapılan özel okul, yurt, pansiyon ve dershane binalarının yapılan incelemede değerlerinin çok altında satışı yapıldığı tespit edildi. Olayla ilgili yerleri satın aldığı tespit edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ekiplerinin FETÖ/PDY örgütünün Karabük’te yapılanmasına yönelik yapılan soruşturma kapsamında, Elmas Eğitim Yayın Ticaret Turizm ve Gıda Sanayi A.Ş’ye ait binaların 2 gün önce kayyum ataması öncesinde değerinin çok altında satışı yapıldığı tespit edildi.
Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan açıklamada, 4 milyon 57 bin 928 lira 80 kuruş değerinde olan gayrimenkullerin değerinin çok altında satışı yapıldığının tespit edildiği belirtilerek, “Elmas Eğitim Yayın Ticaret Turizm ve Gıda Sanayi A.Ş’ne ait Safranbolu İlçesi Bostanbükü köyünde bulunan 656 metrekare arsa üzerinde bulunan bir adet prefabrik bina, Bostanbükü köyünde 1603.76 metrekare arsa üzerindeki, altında dükkânlar olan 3 katlı kargir bina ve yine Bostanbükü köyünde 3182 metrekare bahçede bulunan kargir binanın mülkiyetinin soruşturma devam ederken N.Ç. isimli şahsın üzerine tescil edildiği anlaşılması N.Ç. isimli şahıs yakalandı” denildi.
Öte yandan emniyette 2 gün süren sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan N.Ç tutuklanarak Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER