Karabük Haber Gazetesi

KARABÜK’TEN İSİMLER VAR MI?

HSYK Başkanvekili Metin Yandırmaz, Hürriyet’e, 5 bine yakın ismin paralel örgütün yargı ayağına yakın veya içinde olduğu tespiti yapıldığını açıkladı. Yandırmaz, hakkında FETÖ örgütü üyesi oldukları iddiasıyla soruşturma açılacak hâkim-savcı sayısının Teftiş Kurulu’ndan gelecek raporlar ışığında artabileceğini söyledi. 14 yargı mensubunu ihraç eden HSYK, soruşturmayı genişletti. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık’tan gelen binlerce şikâyet ve ihbar işleme konuldu, […]

KARABÜK’TEN İSİMLER VAR MI?
08 Mart 2016 - 19:03 'de eklendi.

HSYK Başkanvekili Metin Yandırmaz, Hürriyet’e, 5 bine yakın ismin paralel örgütün yargı ayağına yakın veya içinde olduğu tespiti yapıldığını açıkladı. Yandırmaz, hakkında FETÖ örgütü üyesi oldukları iddiasıyla soruşturma açılacak hâkim-savcı sayısının Teftiş Kurulu’ndan gelecek raporlar ışığında artabileceğini söyledi.


14 yargı mensubunu ihraç eden HSYK, soruşturmayı genişletti. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık’tan gelen binlerce şikâyet ve ihbar işleme konuldu, inceleme başlatıldı. Müfettişler rapora bağladıkları meslekten ihraç talepli dosyaları da önce HSYK 3’üncü ardından 2’nci Daire’ye sunuyorlar. FETÖ üyesi oldukları iddia edilen hâkim ve savcılarla ilgili Teftiş Kurulu raporlarında, örgütsel bağlantıyı ortaya koyan HTS (telefon trafiği) kayıtları, aldıkları hukuka aykırı dinleme kararları, yargılamalardaki usulsüzlükler, haksız ve şaibeli mal varlığı gibi çok sayıda suça rastlandığı belirtildi.

     Daha önce’de bu kapsamda Karabük’te Emniyet Müdürlüğü bünyesinde gözaltı ve soruşturmalar olurken, yeni furyada Karabük’ten isimlerin olup olmadığı merak ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER