Karabük Haber Gazetesi

KARAR İPTAL EDİLDİ!

3 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek olan Boluspor-Karabükspor karşılaşmasında, Bolu İl Güvenlik Kurulunun Karabük taraftarlarının stada alınmaması yönündeki kararından sonra Karabük’te yoğun bir tepki oluşmuştu.   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in devreye girmesi ile Bolu İl Güvenlik kurulu kararını geri çekti. Şahin, ilk olarak Bolu Valisi Aydın Baruş’la, ardından Bolu Belediye […]

KARAR İPTAL EDİLDİ!
28 Mart 2016 - 16:22 'de eklendi.

3 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek olan Boluspor-Karabükspor karşılaşmasında, Bolu İl Güvenlik Kurulunun Karabük taraftarlarının stada alınmaması yönündeki kararından sonra Karabük’te yoğun bir tepki oluşmuştu.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in devreye girmesi ile Bolu İl Güvenlik kurulu kararını geri çekti. Şahin, ilk olarak Bolu Valisi Aydın Baruş’la, ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Karabük’ün önemli siyaset adamı Şahin’in girişimleri ardından Karabükspor taraftarının stada alınmaması yönündeki kararının iptali ile sonuçlandı. Şahin konuyla ilgili iki kulüp yöneticilerinin ve taraftarlarının da maç öncesi görüşüleceğini kaydederek şunları söyledi; “Bolu ilimiz bu aralar yaşadığımız terörle mücadele sürecinde hassas bir ilimiz oldu. Çünkü Bolu Komando taburuna bağlı askerlerimiz terörle mücadele ederken her iki takımın taraftarının hasımhane bir durum sergilemeleri hoş olmayacaktır. Konunun bu yönü düşünülerek, böyle bir karar alınmış. Ama biz her iki ilin taraftarının bu karşılaşmayı kol kola ve bölge insanına yakışır bir şekilde izleyeceklerine inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz terörle mücadele sürecinde biz de şahsen gerek Karabük, gerekse Bolu taraftarının ülke insanımıza örnek olacak bir şekilde davranış sergileyeceklerine inanıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER