Karabük Haber Gazetesi

KARÇEV BAŞARILI OLAMADI!

Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan, Ülkenin birçok yerinde vahşi çöp depolama sisteminin bitirildiğini, Karabük’ün bu işi bir türlü çözümleyemediğini söyledi.

KARÇEV BAŞARILI OLAMADI!
25 Nisan 2016 - 17:38 'de eklendi.

Karabük ASGD Başkanı ve Karabük Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Semih Gulen ve ASGD 2.Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz sahibi İsmail Akca, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’a yeni görevinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Karabük ile ilgili çevre sorunları yanı sıra şehircilik yapılaşması ve katı atık bertaraf tesisi hakkında bilgiler veren Bakan Yardımcısı Ceylan; “Uzun zamandır gündemimizi oldukça meşgul eden katı atık bertaraf tesisinde artık sona gelindi” dedi.

MÜTEAHHİT FİRMA MAHKEMEYİ KAZANDI

Katı Atık Bertaraf Tesisi için, KARÇEV Başkanı Vali Orhan Alimoğlu, KARÇEV Encümen Üyesi ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy başta olmak üzere diğer tüm yetkililer ile görüşmeler yaptığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan “Bakanlığımızın, bu konularla ilgili üst düzey Yöneticileri ile konuyu görüştük. Şimdiye kadar 1.2 milyon lira harcama yapılmış. İnşaatın bir bölümünün yapılan yerinde toprak kayması (heyelan) var gerekçesi ile müteahhit firma işi durdurmuş ve dava açmış. Yerel Mahkeme Müteahhit Firmayı haklı bulmuş, olay bu aşaması ile birlikte Yargıtay Mahkemesine gitmiş, şimdi biz Yargıtay 15.dairede işlem gören dosyanın hızlanması için çalışacağız. Ancak çıkacak sonuca göre hareket etme durumunda kalacağız” dedi.

BAKANLIK KARABÜK’TE İNCELEMEDE BULUNACAK

Ülkenin birçok yerinde vahşi çöp depolama sisteminin bitirildiğini, Karabük’ün bu işi bir türlü çözümleyemediğini belirten Ceylan  “Bu durum karşısında İnsan ister istemez üzülüyor, bu işi yapması gereken KARÇEV bir türlü başarılı olamadı. Biz Çevre ve Kalkınma Bakanlığı olarak KARÇEV’e her türlü desteği veririz, ancak KARÇEV bu konu için biraz çaba göstermeli ve kaderine terk edilmişlik olayı aşılmalı. Bu arada  önümüzde 2 yol var, bunu görüyoruz, biri buraya  yapılan yatırımın fore kazıklar ile güçlendirilebilir ve yapılan yatırıma destek verilerek  devletin 1.2 milyon lirası kurtarılabilir  ya da ikinci  bir yol var, o da bu yatırıma rağmen bundan sonra yapılacak yatırımlarda sonuç alınamayacağı anlaşılırsa yeni bir yer bulup baştan yeni tesis ile Karabük  ve ilçelerini bu sıkıntıdan kurtarmakla olur, işte bu tespitleri yapmak için önümüzde ki hafta bir daire başkanımızı ve yetkili teknik ekibi Karabük’e  görevlendirdik,  bu ekibin vereceği rapor son derece önemli olacak, devletimiz  yeniden bir tesis yapacak güce ve yetkiye sahiptir..  ” dedi

İL MÜDÜRLÜĞÜNE MUSTAFA AYNACI VEKALET EDİYOR

Ceylan, öte yandan Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ali Tunç’un merkeze çekildiğini ve Müdür Yardımcısı Mustafa Aynacı’nın İl Müdürlüğüne vekalet ettiğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • atakan kartal ;

    SAYIN CEYLAN ALLAH AŞKINA BİZLERİ KURTARIN SAFRANBOLU ÇÖPLÜĞÜ GÜNÜN 24 SAATİ YANIYOR.GÖZTEPE MEVKİİNE DUMANDAN PİS KOKUDAN GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYOR.TERS RÜZGARDA TAAA ESKİ ÇARŞIYA KADAR DUMAN GELİYOR.BU NE REZİLLİK.SAYIN NECDET AKSOY PİSKİN PİŞKİN NEYMİŞ BURAYA KATI ATIK TESİSİ YAPACAKMIŞ KARDEŞİM BURASI YERLEŞİM YERLERİNE ÇOK YAKIN SON YAPILAN YURDA SAKA KONUTLARINA VE KARIT SANAYİNE ÜSTELİK SAFRANBOLU TERMİNAL MEVKİİNE GÖZTEPE MEVKİNE ADLİYEYE ERMERSA SİTESİ SAMANYOLU KONUTLARI ADLİYE LOJMANLARI CAM ÇERCEVE AÇAMIYORUZALLAH RIZASI İÇİN BU İŞİ İVEDİ ÇAZÜLSUN SAYIN BAKANIM SİZ BU İŞİ YAPACAK BAKANLIĞIN 2 NUMARALI İNSANISINIZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ EŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ NDEN YOLA ÇIKARAK BU KARABÜK VE SAFRANBOLU KATI ATIK BERTARAF TESİSİSNSİ ALLAH RIZASI İÇİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLSİNNNNN BIKTIK SAYIN BAKANIM

    29 Nisan 2016 12:01