Karabük Haber Gazetesi

KARDEMİR KAPILARINI YERELE AÇIYOR!

Kardemir’de geçen yılın başlarında Uğur Yılmaz’ın göreve başlamasıyla piyasalara yansıyan değişim rüzgarları meyvelerini vermeye başladı. Önceki dönemlerde şirketle ticaret yapamamaktan yakınan Karabük’ün yerel firmaları artık hizmet alımlarında ulusal ve uluslararası firmalarla yarışır hale geldi

KARDEMİR KAPILARINI YERELE AÇIYOR!
01 Eylül 2016 - 14:13 'de eklendi.

Kardemir AŞ’de 30 Ocak 2015 tarihinde Genel Müdürlük görevine başlayan Mesut Uğur Yılmaz’ın aradan geçen yaklaşık 1.5 yıllık sürede gerek ticari, gerekse sosyal ve kültürel alanda attığı adım ve uygulamalar hem iş piyasalarında hem de kamuoyunda takdirle karşılanmaya başladı.

YEREL FİRMALARIN KAPISI İLK DEFA ÇALINDI

Daha önceki dönemlerde Kardemir’le bir türlü ticaret yapamamaktan yakınan, çeşitli ihale ve fiyat tekliflerinde dikkate bile alınmayan Karabük’ün yerel firmaları son dönemde aldıkları davetlerle ulusal ve uluslararası düzeydeki firmalarla rekabet edebilir noktaya geldi.

YEMEK İHALESİNDE 8 FİRMA YARIŞTI

Kardemir’de daha önceki dönemlerde, sırasıyla Fransız, İngiliz ve son olarak Gaziantep merkezli firmaların üstlendiği yemek hizmeti alımı işinde bu defa Karabük’te şartları taşıyan yerel firmalar da davet edildi.  Fiyat teklifine Karabük’ten sadece bir firma katılırken 1’i yerel 7’si de ulusal düzeyde olmak üzere 8 firma yarıştı. En uygun teklifi veren firmalar arasında Karabük’ün yerel firmalarından birinin olduğu öğrenilirken, konuya yakın çevreler “Kardemir’in yönetim kademelerinde yaşanan değişimden sonra daha önceleri hiç yapılmayan, düşünülmeyen birçok konu artık Karabük’te Kardemir’le iş yapmak isteyen yerel firmaların da yüzünü güldürdü. Çeşitli hizmet alımlarında yerel firmalardan da teklif alınması, ihalelere davet edilmesi adeta devrim niteliğinde bir gelişme olmuştur. Yemek hizmeti işi de bunlardan biridir. Kardemir’de son yemek hizmetini veren firmanın işi bırakıp gitmesiyle Karabük’te iş yaptığı firmalara 2 milyon liranın üzerinde bir takanak bırakması konunun önemini ve büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bizler şehrin ticaretle iştigal eden kesimi olarak Kardemir AŞ Yönetim Kurulu ve Genel Müdürlüğü’nün Karabük’ün yerel firmalarını Kardemir’le iş yapabilir noktaya taşıdıkları için son derece mutlu ve umutluyuz” şeklinde görüş dile getirdiler.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ VE ZAFER YÜRÜYÜŞLERİ

Öte yandan Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz’ın göreve geldiğinden buyana daha önceki dönemlerin aksine Karabük’teki sosyal ve kültürel birçok etkinliğe bizzat katılması, işçileri organize ederek yanında yer alması da kamuoyunda takdirle karşılanıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kent meydanındaki demokrasi nöbetlerinde çalışanlarıyla birlikte yer alan Yılmaz 30 Ağustos günü gerçekleştirilen Şehitlere Saygı Yürüyüşü ve Mehmetçikle El Ele mitingine de her kademeden 500 dolayındaki çalışanı ile katılarak halktan tam puan aldı.

ÖZLENEN KARDEMİR TABLOSU BU

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüş ve mitingde Genel Müdür yardımcıları Hakan Onur ve Metin Altan başta olmak üzere ünite müdürleri, başmühendis, mühendis ve her kademeden çalışanı ile yaklaşık 500 kişilik baretli grubun başında yer alan Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz katılımcıların büyük ilgisini gördü. Meydan Haber’e konuşan vatandaşlar, “İşte bu duruş, bu milli hassasiyet özlenen Kardemir’in en belirgin resmidir. Yıllardır şehirden ayrı bir görüntü sergileyen Kardemir’imizin şehirle bu denli bütünleşmesi, kenetlenmesi hepimizin ortak arzusuydu” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER