Karabük Haber Gazetesi

“KARDEMİR YÖNETİMİNİN ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞMESİ LAZIM!”

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ve Meclis Başkanı Timuçin Saylar basın toplantısı düzenleyerek Ticaret Odasının bir yıllık çalışmalarını değerlendirdiler.

“KARDEMİR YÖNETİMİNİN ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞMESİ LAZIM!”
27 Şubat 2016 - 19:22 'de eklendi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ve Meclis Başkanı Timuçin Saylar basın toplantısı düzenleyerek Ticaret Odasının bir yıllık çalışmalarını değerlendirdiler. Özcan ve Saylar  kamuoyunu son aylarda  meşgul eden naylon fatura ve  Kardemir’in içinde bulunduğu sıkıntı ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

“KARDEMİR’İN EN BÜYÜK SAVUNUCUSU HALKTIR”
Çin’in uyguladığı dışarıya ucuz mal satma politikası demir-çelik sektörünü etkilediğini de kaydeden Özcan, şunları söyledi:
“ Bildiğiniz gibi Türkiye’de kurulu olan bir demir-çelik üreticileri derneği var. Duyduğumuza göre bu dermek içinde 3 ayrı görüş varmış. Güçlü bir ses ve müdahale ortaya koyulmuyor. Şuanda devlet yetkililerimizin konuyla ilgili acilen çalışma yaparak tedbir alması lazım. çalışma yaptığını duyuyoruz. Dahiliye işleme rejimini yeniden gözden geçirmeli. Bizim önerimiz sürenin 36 ay değil 3 ay olması yönünde. Kesinlikle Çin ürünlerine kota uygulanması lazım. Bu konuda KARDEMİR yetkililerimizle görüşerek kendilerinden belge ve detaylı bilgiler aldık. Tabi ki Ankara’da bizimde çalışmalarımız var. Bu sorunun kaynakları ve sorunun çözümü konusunda gerekli girişimlerde bulunduk. Sektör şuan zor günler yaşanıyor. Söylediğim gibi KARDEMİR bizim halkımızın olmazsa olmazları arasında. Ancak şirket yetkilileri de halkla bütünleşmesi lazım. Örneğin Cumapazarına gidip oradan domates alması lazım.Esnaftan alışveriş yapması lazım.KARDEMİR sahada halkın için şehri kucaklayıcı taleplerimiz oldu. KARDEMİR kimin olursa olsun, Karabükündür. Biribirinde ayrı düşünemeyiz. KARDEMİR’in başına bir şey gelse bu halk etten duvar örerek içeriye sinek bile sokmaz. KARDEMİR’in en büyük savunucusu Karabük halkıdır.”

TİMURÇİN SAYLAR; “KARDEMİR KONUSUNDA KAVGA ETMEYECEĞİZ, ETTİRMEYECEĞİZ”
Toplantıda konuşan AK Parti İl başkanı ve aynı zamanda TSO meclis başkanı olan Timurçin Saylar’da bir dizi açıklamalarda bulundu.
Karabük’ün KARDEMİR başta olmak üzere,Safranbolu,Üniversite ve Karabükspor olmak üzere 4 önemli değeri olduğuna vurgu yapan Saylar,”KARDEMİR bizim olmazsa olmazımızdır.İkinciye Safranbolu gelir.Üçüncüye Karabükspor,dördüncüye Üniversite gelir.Bunlar bizim için çok değerlidir. Bunlara hiçbir zaman hiçbir siyasetçi zarar vermez, verecek olanında karşısında oluruz. 2002 yılında 90 milyon dolar borcunu silinerek KARDEMİR bu hale geldi. Hükümetimiz buradan ürünler alarak desteklemiştir.KARDEMİR devlete ray satıyorsa bu Ulaştırma Bakanımızın sayesindedir.Biz kavga etmeyeceğiz ve bu konuda kimseyi de kavga ettirmeyeceğiz.Çin konusu ile ilgili bakanlarımızla görüşüyoruz. Hükümetimizde Çin’le alakalı olarak tedbir almaya çalışıyor. KARDEMİR halkla birleşmelidir. Şuanda göründüğü gibi KARDEMİR’in öyle çok büyük sıkıntısı da yoktur. Dünya firmasıdır ve 3-4 tedbirle KARDEMİR Çin krizini atlatır. Hükümetinde destek vermesi gerekir. İşçiler müsterih olsun dedikodulara bakmasın” dedi.
2019 YILINA KADAR ÇALIŞAN SAYIMIZ 10 BİNLERE ULAŞACAK
Karabük Ticaret ve Sanayi odasının en büyük çalışmalarından biri de arsa üretmek olduğunu belirten Saylar,”Şuanda sanayimizde ki arsa sorununu tamamıyla çözdük.2019 yılına kadar organize sanayi bölgemizde ki çalışan sayımız 10 bin kişiyi geçer. Karabük merkezde ki sanayicilerimiz de organizeden yer aldılar ve almaya da devam ediyorlar.Taba ki sanayimizle birlikte çevre yolu konusunu da siyasilerimize ilettik.Mehmet Ali bey ve Rafet beyle konu görüşüldü .Karayolları genel müdürümüz çalışmalarını sürdürüyor.İlk etapta Soğuksu bölgesi ile Organize sanayi bölgesi arasında ki çevre yolu tamamlanacak.Kastamonu yolu ile ilgili de taslak çalışmalar sürüyor.Yine Bartın yolu Eflani yolundan itibaren başlanacak duruma geldi” açıklamasına yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Selim karademir ;

    Çin’e kota koyalım, Can’ımızı sıkan işçiyi topun ağzına koyup şutlayalım( kardemirin parası ile tazminatını vererek), 40 m2 kare daireleri 100 000 liraya( maliyetinin 2,5-3 katı) satalım, 100-150bin liralık arabaları ucuz görüp milyonluk arabalara binelim, işler ters gidince de devlet nerede, sermaye batıyor yardım diye bağıralım. Arkadaşlar şu ismetpaşayı bi halledin, kardemir sadece Demir üretmesin bozuk plak gibi hep aynı şeyi çalmasın, motor üretsin kardemir yaa yapamaz mı sizce ? Saygılar

    28 Şubat 2016 21:03