Karabük Haber Gazetesi

KARDEMİR’DE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT!

  Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) tarafından fabrika içerisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında acil durum tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği gazdan etkilenen 2 işçi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından itfaiyenin merdiven yardımıyla kurtarıldı. KARDEMİR Genel Müdürlüğü’nce fabrika içerisinde Acil Durum Tatbikatı yapıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında fabrikanın enerji tesisleri bölgesinde […]

KARDEMİR’DE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT!
06 Mayıs 2016 - 15:10 'de eklendi.

 

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) tarafından fabrika içerisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında acil durum tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği gazdan etkilenen 2 işçi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından itfaiyenin merdiven yardımıyla kurtarıldı.
KARDEMİR Genel Müdürlüğü’nce fabrika içerisinde Acil Durum Tatbikatı yapıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında fabrikanın enerji tesisleri bölgesinde yapılan tatbikatta, 48 metre yüksekliğindeki 2 Nolu Hava Ayrıştırma Ünitesi’nin 18. metresinde çalışan 2 işçi meydana gelen gaz kaçağından etkilenerek oldukları yere yığıldı. Diğer işçilerin haber vermesiyle gelen fabrikanın sağlık ekipleri işçilere oksijen maskesi taktı. Fabrikanın ve Karabük Belediyesi’nin itfaiye ekipleri de sedyeye bağlanan işçileri itfaiyenin merdiven aracıyla aşağıya indirdi. İşçiler daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Tatbikatı yöneten Kardemir Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, iş kazalarının yaşanmaması için çalıştıklarını söyledi.
Tatbikatların çok faydalı olduğunu belirten Yılmaz, “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda çalışanlarımızla birlikte İSG bilincini ve algısını daha iyi yerleştirmek adına faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bugün yaptığımız tatbikat teşkilat için de çok faydalı bir iş oldu. Hepimizin hazırlıklı olması lazım. Yönetim zincirinde ve ilgili gruplarımızda herkesin ne yapacağını biliyor olması ve çok hızlı bir şekilde olay yerine intikal ederek gereğini yaparak çalışanımızın sağlıklı bir şekilde yaşantısına dönmesini sağlamak olmalı. O bakımdan bu tür tatbikatları çok önemsiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER