Karabük Haber Gazetesi

KARDEMİR’DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası, KARDEMİR’de tüm çalışanlar arasında farkındalık oluşturacak etkin programlara sahne oldu. Çalışanlarını en değerli varlığı olarak gören KARDEMİR, İş Salığı ve Güvenliği konusunda daha yüksek bilinç oluşturmak ve bu konudaki duyarlılıkları artırmak amacıyla İSG Haftasını anlamlı etkinliklerle kutladı. 50 MW’lık Enerji Santrali önünde gerçekleştirilen kurban kesiminin ile başlayan etkilik […]

KARDEMİR’DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
05 Mayıs 2016 - 18:17 'de eklendi.

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası, KARDEMİR’de tüm çalışanlar arasında farkındalık oluşturacak etkin programlara sahne oldu.
Çalışanlarını en değerli varlığı olarak gören KARDEMİR, İş Salığı ve Güvenliği konusunda daha yüksek bilinç oluşturmak ve bu konudaki duyarlılıkları artırmak amacıyla İSG Haftasını anlamlı etkinliklerle kutladı.
50 MW’lık Enerji Santrali önünde gerçekleştirilen kurban kesiminin ile başlayan etkilik KARDEMİR Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen programla devam etti.
Buradaki programa, Karabük Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç, Yönetim Kurulu üyesi Osman Kahveci ve Çağrı Güleç, Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İŞKUR İl Müdürü Coşkun Gücen, MÜSİAD arabük Şube Başkanı Ahmet Nur ve Karabük Üniversitesi Akademik personeli ile KARDEMİR çalışanları katıldı.
İSG haftası nedeniyle hazırlanan “İSG” isimli kısa filmin izlenmesi ile devam etti. KARDEMİR Ray Profil Haddehanesi İşletme Mühendisi Aysun Işık Gül’ün oynadığı “ İSG” isimli kısa filmde, KARDEMİR çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun önemine dikkat çektiler.
‘GENEL MÜDÜR YILMAZ’DAN ANLAMLI MESAJLAR’
KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda çalışanlarına önemli mesajlar vererek, çelik üretiminin büyük riskler taşıyan zorlu bir prosese sahip olduğu ve bu riskler ile zorlu prosese rağmen kazasız çelik üretiminin ulaşılabilir bir hedef olduğunu belirtti.
Yılmaz “ Bu hedefe ulaşmak için en tepedeki Yönetim Kurulu Başkanımızdan en tabandaki işçimize kadar hepimiz büyük gayret gösteriyoruz, göstereceğiz. Kurduğumuz yönetim sistemleri ve bu konuda aralıksız gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve eğitimler ile bu hedefe ulaşacağız” dedi.
Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“ Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden daha iyi olacağız. Geçtiğimiz yıl 2 başmühendislik sıfır iş kazasızlık ödülü alırken bu yıl 12 başmühendislik sıfır iş kazasızlık ödülü alıyor. Demek ki düne göre İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda daha iyiyiz”
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
KARDEMİR’de İSG haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerden bir diğeri ise düzenlenen yarışmalardı. Hafta nedeniyle KARDEMİR’de düzenlenen slogan yarışmaları ile en çok İSG önerisi veren çalışanların ve iş kazası yaşamayan başmühendislikler ödüllendirildi.
KARDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile de Karabük İl Genelindeki İlk ve Ortaöğretim Okulları arasında yine konusu İSG olan şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenledi. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER