Karabük Haber Gazetesi

KİLİT İSİM MEHMET AİL ŞAHİN!

Son günlerde Karabük Basınında KARDEMİR A.Ş. yönetiminin Hükümet ile yol ayrımında olduğu yönündeki haberler ağırlık kazanmaya başladı. Yolbulan, Güleç ve Yücel aileleri için 13 yıldır yönetimde bulundukları KARDEMİR A.Ş.’de ‘artık yolun sonuna geldiler mi?’ sorusunu şimdi herkes birbirine sormaya başladı. AK Parti 2002 yılında ilk göreve geldiği zaman, KARDEMİR’in 90 Milyon TL borcunun amme alacaklarını […]

KİLİT İSİM MEHMET AİL ŞAHİN!
26 Ocak 2016 - 20:43 'de eklendi.

Son günlerde Karabük Basınında KARDEMİR A.Ş. yönetiminin Hükümet ile yol ayrımında olduğu yönündeki haberler ağırlık kazanmaya başladı.

Yolbulan, Güleç ve Yücel aileleri için 13 yıldır yönetimde bulundukları KARDEMİR A.Ş.’de ‘artık yolun sonuna geldiler mi?’ sorusunu şimdi herkes birbirine sormaya başladı. AK Parti 2002 yılında ilk göreve geldiği zaman, KARDEMİR’in 90 Milyon TL borcunun amme alacaklarını silmiş, bankalara olan borcunu da yapılandırmıştı ve şirket yönetimine önemli destek veriliyordu. Hatta Yolbulanlar’ın Kayserili olması nedeniyle, o dönemin Başbakanı ve daha sonra Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’ün hemşeri desteği şemsiyesi uzun yıllar konuşuldu.

KARDEMİR’i 13 yıldır yöneten Yolbulan, Güleç ve Yücel aileleri ne oldu da şimdi hükümet ile yol ayrımına geldi. Kimine göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Güleç ailesinin ciddi sıkıntılar yaşadığı iddiası var, kimilerine göre ise KARDEMİR Yönetiminin yıllarca KARDEMİR’den rant elde ettikleri iddiası var. Karabük basınında yer alan bazı haberlere göre, Sanayi Bakanının KARDEMİR gibi cevherden üretim yapan tesislerin zarar etmediğine dikkati çektiği ve şirket yönetiminin rant elde etmesinden rahatsızlık duyulduğu yer alıyor. 2002 Yılında 90 Milyon TL olan borcun 2016 yılında 750 Milyon Dolar’a çıktığına da dikkat çekiliyor.

KİLİT İSİM MEHMET ALİ ŞAHİN Mİ?

Karabük Basınında ilk yer alan “KARDEMİR ile Hükümet Yol Ayrımında mı?” haberi, ipin ucunu gösterdi. Haberden hemen sonra KARDEMİR yönetimi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e çeşitli yollardan mesajlar göndermeye başladı. Bir iki gün geçmeden Mutullah Yolbulan’ın oğlu, Mustafa Yolbulan Sayın Şahin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Edindiğimiz bilgilere göre AK Parti’nin iki numaralı ismi Sayın Şahin, Mustafa Yolbulan’a rahatsızlıklarını dile getirdi ve özellikle Kamil Güleç ile oğlu Çağrı Güleç’ten duyulan rahatsızlıkların da altını çizdi. Çağrı Güleç’in KARDEMİR ile olan ticari ilişkilerinde sınırı aştığı iddia edilse de şu an fısıltı ile konuşulan bir başka iddia daha var.

RAHATSIZLIK, ANKARA’DAKİ HUKUK BÜROSU VE BEKİR EREN Mİ?

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, KAPTAN D.Ç’nin eski satış müdürü Murat Orhan’ın açtığı haksız rekabet davasında, üç bilirkişinin aleyhlerinde olmasına rağmen ve kesin davayı kaybettiler gözü ile bakılırken, son olarak alınan dördüncü bilirkişi raporuyla şu an bilemediğimiz nedenlerden dolayı davayı kazandılar. Mahkeme sonuçlanmadan önce yine bir basında KARDEMİR A.Ş’nin hukuk giderleri olarak 4.5 Milyon TL para ayırdığı ve bu paranın nereye gideceği sorgulanmıştı. İşte bir iddiaya göre bu para Sayın Şahin’in avukat oğlunun da ortak olduğu hukuk bürosuna aktarıldığı yönünde bilgiler yer alırken bu iddiaları ise KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Eren ismi güçlendiriyor.

Neden? Diye sorulacak olursa, cevabını hemen verelim…

Avukat Bekir Eren, Mehmet Ali Şahin’in avukat oğlu Cem Şahin’in ortağı olduğu hukuk bürosunun üç kurucu ortağından birisi…

Sanırım iddialara dayalı tablo yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İşte tam bu noktada KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç’in oğlu Çağrı Güleç’in yakın çevresine bu konulara dayalı söylemleri ve bu söylemlerin Sayın Mehmet Ali Şahin’in kulağına gittiği iddia ediliyor.

Anlaşılan o ki KARDEMİR A.Ş.’de meydana gelen olaylar ilerleyen günlerde daha ilginç ve karmaşık bir hal alacak gibi duruyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER