Karabük Haber Gazetesi

KOSGEB’TE YOK YOK!

2010 yılında Karabük’te hizmete giren kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Karabük’te şimdiye kadar değişik girişimcilik programları kapsamında 400’ün üzerinde girişimciye destek verdi.

KOSGEB’TE YOK YOK!
02 Mayıs 2016 - 17:59 'de eklendi.

Türkiye‘deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş olan kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, değişik projelerle imalat ve hizmet sektörünü destekliyor. Bu kapsamda amacına ulaşan KOSGEB Karabük’te de hibe desteklerini sürdürüyor.

Karabük’te 2010 yılı sonunda hizmete açılan KOSGEB tarım, eğitim, eğlence, muhasebe ve avukatlık ile emlakcılık dışında tüm sektörlere destek veriyor. 2009 yılında tüm imalat sektörü de KOSGEB kapsamına alınırken, Karabük’te en çok Girişimcilik destek Programı ve Genel Destek programı ilgi görüyor. Girişimcilik destek programı kapsamında şimdiye kadar 274 işletme 620 bin hibe olmak üzere 140 bin TL geri ödemeli kredi kullandı. İçinde 15 kalem destek barındıran Genel Destek Programı kapsamında ise 130 işletme 700 bin TL hibe kredi kullandı.

 

KOSGEB, yurt içi fuar desteğinden, nitelikli elaman istihdam desteğine kadar, danışmanlık desteğinden enerji verimliliği desteğine kadar bir çok alanda destek verirken, yapacağınız sadece yapacağınız işi belirleyip proje yazmak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER