Karabük Haber Gazetesi

KRİZİN ADI; GÖKTEPE

Yenice Çeltik Köyü Muhtarlığı tarafından Göktepe Yaylası’nda düzenlenen şenlikte ortam yine gerildi. Göktepe adeta siyasi krizin merkezi olarak anılmaya başlandı. Siyasi çekişmelerin kriz merkezi olarak gösterilen Göktepe; eski milletvekili Burhanettin Uysal ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı arasındaki savaşın merkezi olarak gösteriliyor. Göktepe bir turizm merkezi olarak değil, Göktepe Kriz Merkezi olarak anılıyor. Göktepe şenliklerinde bu […]

KRİZİN ADI; GÖKTEPE
09 Ağustos 2018 - 21:39 'de eklendi.

Yenice Çeltik Köyü Muhtarlığı tarafından Göktepe Yaylası’nda düzenlenen şenlikte ortam yine gerildi. Göktepe adeta siyasi krizin merkezi olarak anılmaya başlandı.

Siyasi çekişmelerin kriz merkezi olarak gösterilen Göktepe; eski milletvekili Burhanettin Uysal ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı arasındaki savaşın merkezi olarak gösteriliyor. Göktepe bir turizm merkezi olarak değil, Göktepe Kriz Merkezi olarak anılıyor.

Göktepe şenliklerinde bu yıl krizin odak noktası olarak gösterilen AK Parti Yenice ilçe başkanı Yılmaz Kırık’ın bir işadamının hayır olsun diye dağıtmak istediği yemek dağıtımına engel olduğunu ve bu konuyu siyaset makamını kullanarak engellediği konuşuluyor.

Diğer taraftan CHP Yenice ilçe başkanı Orhan Karakaş yaptığı yazılı açıklamada Göktepe şenliklerini “AKP’nin Şov Alanına Döndü” olarak yorumladı.
Karakaş açıklamasında; “05 Ağustos 2018 Pazar günü 5.ncisi kutlanan Göktepe Yaylası Şenlikleri, bir muhtarlığın organizasyonundan ziyade bir siyasi partinin şovuna dönüşmüştür. Burada bulunan vatandaşların bir çoğu her sene olduğu gibi bu manzaradan rahatsız olmuşlardır. Muhtarlık taşoran olarak kullanılmıştır. Yine aynı filmi üzülerek izledik. Göktepe Şenliklerine kesinlikle karşı değiliz. Fakat, her şey planlanarak ve düzgün bir şekilde yapılmalı ve bir siyasi partinin şovuna dönüştürülmemelidir.
Biz, eksik gördüğümüzü hep söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Ümit ediyoruz ki bunlardan gerekli dersler çıkartılacak ve organizasyonlar amacına uygun yapılacaktır “ ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Yenice AK Parti ilçe başkanı Yılmaz Kırık’ın bir yönetim kurulu üyesi ile kavga boyutuna gelecek tartışmalara girdiği edinilen bilgiler arasında. Kırık’ın geçtiğimiz günlerde bir yönetim kurulu üyesi ile birlikte kendi iş yerinde sokaktaki vatandaşın ve diğer işyeri sahiplerinin de tanık olduğu yüksek sesle tartışmaya girdiği konuşuluyor. Olaya tanık olan vatandaşlar “AK Parti ilçe başkanı Yılmaz Kırık’ın İktidar partisine yakışmayacak tavır ve davranışlar içinde bulunuyor. İş yerinde yönetim kurulu üyesi ile kavgaya dönüşebilecek bir tartışmaya giriyor ve bunu ula orta konuşuyorlar. Siyasi çekişmelerini herkesin duyabileceği bir şekilde bağıra çağıra yapması büyük yanlıştır” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber