Karabük Haber Gazetesi

MAKSADINI AŞTI!

“İftar çadırlarının gayesi dışına çıkmasına izin verilmemelidir. Başında, yoldan geçenlerin ve yolda kalanların iftarı için kurulan çadırların amacı dışına çıkmamasına özellikle kamu hizmeti yapanların dikkat etmesi gerekir.” Karabük Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve her yıl Ramazan ayında hizmete soktuğu iftar çadırına geçen senelere oranla, bu sene rağbetin daha fazla olduğu gözleniyor. Ramazan ayının bitmesine 1 […]

MAKSADINI AŞTI!
27 Haziran 2016 - 10:27 'de eklendi.

“İftar çadırlarının gayesi dışına çıkmasına izin verilmemelidir.

Başında, yoldan geçenlerin ve yolda kalanların iftarı için kurulan çadırların amacı dışına çıkmamasına özellikle kamu hizmeti yapanların dikkat etmesi gerekir.”

Karabük Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve her yıl Ramazan ayında hizmete soktuğu iftar çadırına geçen senelere oranla, bu sene rağbetin daha fazla olduğu gözleniyor.

Ramazan ayının bitmesine 1 hafta kalırken kent meydanında kurulan iftar çadırının asıl amacından uzaklaştığı yönünde görüşler ağırlık kazanmaya başladı

FOTOĞRAF HEP AYNI!

Çoğunluğunu yabancı uyruklu vatandaşların oluşturduğu iftar çadırında her akşam sözleşmiş gibi aynı kalabalık grubun yer aldığı ifade edilirken, “Karabük’ün yerlisi diyebileceğimiz vatandaşlar iftar çadırında neredeyse hiç yok. Tek tük gelen bir kaç kişi de kendilerini kendi memleketlerindeki iftar çadırında yabancı hissettiklerini söyleyerek bir an evvel ayrılmak istiyorlar” şeklinde görüşler ileri sürülüyor.

ÖNLEM ALINMALI!

Durumdan duydukları rahatsızlıkları dile getiren vatandaşlar, “Karabük Belediyesi yıllar önce hangi maksatla iftar çadırı kurmaya başladı ise son 2 yıldır o maksattan uzaklaşıldığı ortada. İftar çadırı kurulmasındaki amaç, yoldan geçenlerin ve yolda kalanların iftarlarını açabilmesi. İftarı için kurulan çadırların amacı dışına çıkmamasına özellikle kamu hizmeti yapanların dikkat etmesi gerekir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • kaptan kaptan ;

    Peygamber Efendimizin (S.A.V) Vedâ Hutbesi’nde buyururki:
    “Ey insanlar! “Rabbiniz birdir. Babanızda birdir. Hepiniz Ademin çocuklarısınız. Adem ise topraktandır.Arabın arab olmayana arab olmayanında arab üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur.Üstünlük ancak takvada, Allahtan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız Ondan en çok korkanınızdır.”

    28 Haziran 2016 14:07