Karabük Haber Gazetesi

MEB’E BAĞLI ÖZEL ÖĞRENCİ YURTLARI DERNEK KURDU

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Karabük Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Mehmet Kalem, ruhsatsız öğrenci yurtlarıyla mücadele etmek amacıyla dernek kurduklarını bildirdi. Kalem, MEB bağlı diğer yurt temsilcileri ile birlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerinin 16 Mayıs’ta Karabük ve Safranbolu’da Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı özel sektör öğrenci yurtları olarak hizmet verdiklerini söyledi. Karabük’te bu işleri […]

MEB’E BAĞLI ÖZEL ÖĞRENCİ YURTLARI DERNEK KURDU
06 Haziran 2016 - 17:31 'de eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Karabük Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Mehmet Kalem, ruhsatsız öğrenci yurtlarıyla mücadele etmek amacıyla dernek kurduklarını bildirdi.
Kalem, MEB bağlı diğer yurt temsilcileri ile birlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerinin 16 Mayıs’ta Karabük ve Safranbolu’da Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı özel sektör öğrenci yurtları olarak hizmet verdiklerini söyledi.
Karabük’te bu işleri ruhsatsız yapan diğer kuruluşlarla mücadele edeceklerini belirten Kalem,
“Derneğimizi kurduktan sonra Vali yardımcısı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Safranbolu Kaymakamlığı, Safranbolu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Safranbolu Belediye başkanını ziyaret ettik. Bizler bu işi, kanun ve yönetmeliğin emrettiği şekilde yapan kuruluşlarız. Karşımızdaki rakiplerinde aynı bizim gibi aynı şartlarda bu işi yapmasını istiyoruz. Çünkü Karabük, bu mücadeleyi vermezsek kökten kaybedecek. Karabük ve üniversite için buraya dışarıdan gelen misafir öğrenci kardeşlerimiz için bu çalışmaları yapıyoruz. Ruhsatsız yerlerde bu çocuklar güya ‘ucuz fiyat’ diye çok uygunsuz kötü şartlarda kalıyor. Bu mücadeleyi dernek çatısı altında yapmaya karar verdik.” dedi.
Kalem, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • recep tayyip ;

    mehmet bey 6 yıl önce 2000 kişilik yurdu ilk açtığınızda yurt fiyatınız en alt limit 7500 tl idi … şimdi 5500 tl….bunca yıl sonra bile düşük fiyata hizmet vermek zorunuza gidiyor galiba…kaliteli hizmet veren pansiyonlarda var, kalitesiz , öğrenciye para gözüyle bakan , yıllık ücreti nakit isteyen, yoksa kredi kartıyla geç diyen aç gözlü mebe bağlı yurtlarda var mehmet bey!!!

    8 Haziran 2016 10:27