Karabük Haber Gazetesi

MHP ÇAYLI’YA KİLİTLENDİ

2001 Yılında AK Parti’nin Yenice Kurucu ilçe başkanlığı yapan ve iki dönemdir de AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Zeki Çaylı 5 Nisan 2018 tarihinde AK Parti’den ihraç edilmişti. MHP’nin Yenice İlçe Başkanı Ergün Karakırık ve ağırlıklı olarak il yönetim kurulu üyelerinin Yenice’nin Bağımsız Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın MHP saflarına katılmasını, ardından da önümüzdeki yerel seçimlerde […]

MHP ÇAYLI’YA KİLİTLENDİ
08 Ağustos 2018 - 17:22 'de eklendi.

2001 Yılında AK Parti’nin Yenice Kurucu ilçe başkanlığı yapan ve iki dönemdir de AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Zeki Çaylı 5 Nisan 2018 tarihinde AK Parti’den ihraç edilmişti.

MHP’nin Yenice İlçe Başkanı Ergün Karakırık ve ağırlıklı olarak il yönetim kurulu üyelerinin Yenice’nin Bağımsız Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın MHP saflarına katılmasını, ardından da önümüzdeki yerel seçimlerde aday göstermek istedikleri ifade edilirken, bu süreci olumlu görenlerin sayısının da bir hayli yüksek olduğu belirtiliyor.

Önümüzdeki yerel seçimlerde MHP’nin Yenice’de Zeki Çaylı’yı aday göstermeleri halinde seçimi kesin alacağı görüşü ise partide ciddi ağırlık kazanıyor.

Konu ile ilgili Yenice Bağımsız Belediye Başkanı Zeki Çaylı gazetemize verdiği özel demeçte; “Yenice MHP İlçe Başkanı Ergün Karakırık ile beraber 1975’li yıllarda Adalet Partisi ve MHP gençlik kollarında beraber hareket ederek sola karşı mücadele ettik. Çalışma arkadaşlarımla beraber değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Arkadaşlarım, gönüldaşlarım ve halkımızla beraber bütün argümanları değerlendiriyoruz. Partiler arası oy geçişgenliği bakımından bütün değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde sonuç ne olursa olsun bir netice alırız. Yenice halkımıza 10 yıla yakın bir zamandır hizmet ediyoruz, hizmetlerimizin bir değerlendirmesini görmek için de arkadaşlarımızla birlikte çıkmayı arzu ediyoruz, tabiî ki şartlar ve durum müsait olursa. Önümüzdeki günlerde de bu durum netleşir.”dedi.

RAFET BAŞKAN İLE GÖRÜŞMEDİM

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile bu konu hakkında hiçbir görüşme yapmadığını söyleyen Çaylı; “Ben siyasi bağı olmayan bir belediye başkanıyım, Belediye Başkanı Rafet beyin bir partisi var. Onlar beni aday göstermek istiyorlarsa karşılıklı istişareler sonuçlanıncaya kadar bu işin bir açıklaması olamaz. Ben bu konu hakkında hiçbir görüşme yapmam, anlaşma yapılırsa karşılıklı görüşmeler de nihayetinde başlamış olur.”dedi.

MİLLET İTTİFAKINA OY İSTEDİM

24 Haziran Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti’ye destek verdiği ve vatandaşlardan oy istediği yönünde çıkan iddialara da cevap veren Başkan Çaylı; “Seçim zamanında İYİ Parti İl Başkanı Erol Serin’e bayraklarını astırmakla beni İYİ Partili olarak addetmeyin. Sadece burayı size verdim başkaca bir durum anlaşılmasın. Ben vatandaşımdan oy isterken de hiçbir zaman İYİ Parti için oy istemedim. AKP’nin karşısında olduğu için millet ittifakına oy istedim. “dedi.

BAŞKA PARTİDEN ASLA VE KAT’A ADAY OLMAM

Yerel seçimlerde MHP dışında hiçbir partiden aday olmayacağını söyleyen başkan Çaylı; “Asla ve kat’a MHP dışında hiçbir partiden adaylık başvurumu yapmayacağım. Benim kırmızı çizgilerim var. Bu çizgiler AKP, CHP ve İYİ Parti’dir. Bana bugün AKP’nin genel başkanlığını verseler kabul etmem, bana CHP’nin genel başkanlığını verseler kabul etmem, bana İYİ Parti’nin genel başkanlığını verseler kesinlikle kabul etmem.   Ben prensip sahibi bir adamım, onurumu gururumu hiç kimseye kırdırmam. Yenice halkı dese ki, AKP’den, CHP’den ya da İYİ Parti’den aday ol dese; asla ve kat’a olmam ve ben siyaseti bırakırım. MHP’den de bu noktada şöyle olursa böyle olur, böyle olursa da şöyle olur dedirtmem, kendimi örseletmem. Altı aylık bir görev sürem var, görevimiz sonunda da görevimizi bırakır aslanlar gibi eşimle birlikte çıkarım sokağa insanlarımızı kucaklarım. Çünkü ben Yenice Belediye Başkanlığı yaptım AKP’liler gibi yandaş belediye başkanlığı yapmadım.  Ben vatanını milletini seven, milliyetçi değerlere bağlı bir insan hiç taviz vermeyen, bu vatan için canını verebilecek kadar ülkemi ve vatanımı seven bir adamım. Koltuk, makam ve mevki için hiçbir zaman ideallerimden ve görüşümden taviz vermem aynı AKP’ye vermediğim gibi, hiç biat etmem; istişare sonucunda ortaya çıkacak her doğrunun yanında olurum. Hiçbir zaman da istişaresiz karar almam. Arkadaşlarımla birlikte sonucu bir görmek gerekir, aday olursam da kaderim olmazsam da kaderim,  seçilirsem de kaderim, seçilmezsem de kaderim. Ben kadere ve kaderciliğe inan biri olarak teker döner dolaşır bulur seni.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber