Karabük Haber Gazetesi

MHP’DE İŞLER KARIŞIK!

2015 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon için ‘Hayır’ cevabının ardından MHP teşkilatlarından ve taraflı tarafsız seçmenin tepkisini alan Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye tepkiler dinmek bilmedi Genel Başkanlık için adaylık yarışına giren Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Ogan ve Koray Aydın İl Başkanları ve teşkilatlarla da bir dizi görüşmeler yapmış ve kendilerinden destek istemişti. Karabük Belediye Başkanı […]

MHP’DE İŞLER KARIŞIK!
26 Haziran 2016 - 20:06 'de eklendi.

2015 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon için ‘Hayır’ cevabının ardından MHP teşkilatlarından ve taraflı tarafsız seçmenin tepkisini alan Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye tepkiler dinmek bilmedi

Genel Başkanlık için adaylık yarışına giren Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Ogan ve Koray Aydın İl Başkanları ve teşkilatlarla da bir dizi görüşmeler yapmış ve kendilerinden destek istemişti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili konunun en başından bu yana kesinlikle renk vermemiş hiçbir isme de taraf olmadığını açıklamalarında dile getirmişti.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen MHP tüzük kurultayı yine Genel Merkezin istemi dışında gerçekleşen bir durumdu.

KARABÜK KURULTAYDA YERİNİ ALDI

19 Haziran’da yapılan Olağanüstü Tüzük Kurultayını tanımadığını belirten Genel Merkeze karşı Karabük’ten de bir heyet katıldı.

Kurultaya katılan isimlerden biri olan İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama teşkilat ile Vergili arasında kara bulutların dolaştığının bir sinyali olmuştu.

NİYE Mİ?

19 Haziran’da gerçekleşen kurultaya Karabük’ten katılan isimler arasında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Ali Kara’nın Veteriner işlerinde ki Hayvan Barınaklarına gönderilirken yine SYM sorumlularından Hatice Güven Çelik’in de iş akdinin feshedildiği bildirildi.

VERGİLİ İL BAŞKANININ İSTİFASINI İSTEDİ Mİ?

İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamanın tek bir özeti var. “Bu parti de senin fikrini kabul etmeyen düşüncelerini onaylamayan düşman değildir ve hiçbir birey senin gibi düşünmek zorunda değil!”

Adeta Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye cephe alan bu açıklamanın ardından Vergili İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın da istifasını istediği kamuoyunda en çok konuşulan konulardan biri.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • ötüken ;

    Vergili kimdir İl Başkanının istifasını isteyecek,kendini ne sanıyor ? Herkes haddini bilecek,yoksa haddini bildirirler.

    27 Haziran 2016 16:31