Karabük Haber Gazetesi

MUHATAPLAR NE YAPIYOR!

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak olan 150 yataklı ek bina ile ilgili arsa konusu çözüm bekliyor.

MUHATAPLAR NE YAPIYOR!
13 Temmuz 2016 - 10:44 'de eklendi.

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak olan 150 yataklı ek bina ile ilgili arsa konusu çözüm bekliyor. Kardemir Karabükspor’a ait antreman sahası üzerinde yapılması planlanan ek bina için yapılacak tek şey Karabükspor’a yeni antrenman sahası yapmak.

Dün Başbakan Binali Yıldırım 35 ile şehir hastaneleri yapılmasına ilişkin müjdeyi verdi. 9 İlde şehir hastaneleri inşaatları bitip açılma aşamasına gelirken, diğer illerde ise planlamalar sürüyor. Öncelik Büyük şehirlere verilirken, Karabük kriterleri taşımadığı için bu illerin dışında kalıyor.

                      ARSA SORUNU NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR

Hatırlanacağı gibi 6 Haziran 2014 tarihinde Kardemir ile Milli Eğitim arasında İmam Hatip Lisesi yapımına ilişkin protokol imzalanmış aradan iki yıl geçmesine rağmen yatırımla ilgili gelişme olmadı.

            Son olarak yatırımla ilgili olarak projenin mevcut alana sığmadığı, projenin arsa üzerine yerleştirilmesi için teknik değişiklik yapıldığı, konunun çözümü noktasında Belediye ve Çevre Şehircilikle çalışma yapıldığı belirtildi. 

            Proje zamanından önce bitmiş olsaydı, mevcut İmam Hatip Lisesi buraya taşınacak, mevcut eski bina yıkılarak buraya 150 yataklı ek hastane yapılacaktı.

            İmam Hatip Lisesi ile ilgili süreçte yaşanan sıkıntılar sonrası alternatif olarak Kardemir Karabükspor’a ait antrenman sahası düşünülmüş, bu yönde çalışmalara başlanılmıştı. Aradan geçen süreçte çalışmaların ne noktaya gelindiği merak edilirken, antrenman sahasının bir kısmı Kardemir’e diğer kısmı ise Orman Genel Müdürlüğüne ait. Orman Genel Müdürlüğünden tahsiste sorun olmadığı belirtilirken, Karabükspor’a alternatif saha bulunması durumunda sorun çözülmüş olacak.

            Konu muhatapları arasında bir türlü çözülemezken, siyasetin olaya nasıl baktığı çözümü noktasında ne yaptığı merak ediliyor. Kamuoyu ise bu konunun bir an önce çözülmesini bekliyor.

         GENÇLİK SPOR ALTERNATİF SAHA ARIYOR

Diğer yandan Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Kardemir Karabükspor’a antrenman sahası bulmak için çalışma yaptığı, Safranbolu Kirkille mevkiinde bir arsa üzerinde çalışma yaptığı edinilen bilgiler arasında.

        İMAM HATİP LİSESİ ALANI TIP FAKÜLTESİ BİNASI OLACAK

Diğer yandan Kardemir tarafından yapılacak İmam Hatip Lisesinin yapılması ile boşalacak olan mevcut İmam Hatip Lisesi yıkılarak KBÜ Tıp Fakültesi Binası yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Haydar ;

    9 günlük bayram tatilinde acil servise çocuklar için ayrı bir doktor koyamayan muhataplardan ne bekliyorsunuz anlayamadım doğrusu

    15 Temmuz 2016 01:36