Karabük Haber Gazetesi

MÜSİAD KAMUFLAJ GÖREVİ Mİ YAPIYOR?

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği Karabük Şubesi son günlerde adından sıkça bahsettirmeye başladı. Nasıl mı? Daha önce Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) adı altında toplanarak birliktelik oluşturan grup, 17- 25 Aralık depreminin ardından adı paralel yapı olan topluluğun içinden sıyrılarak bugün Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) adı altında toplanmıştı. […]

MÜSİAD KAMUFLAJ GÖREVİ Mİ YAPIYOR?
10 Şubat 2016 - 1:20 'de eklendi.

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği Karabük Şubesi son günlerde adından sıkça bahsettirmeye başladı.
Nasıl mı?
Daha önce Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) adı altında toplanarak birliktelik oluşturan grup, 17- 25 Aralık depreminin ardından adı paralel yapı olan topluluğun içinden sıyrılarak bugün Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) adı altında toplanmıştı.
Peki, zihniyet mi değişti yoksa sadece Derneğin adı mı değişti?
MÜSİAD’ın Karabük Şubesi açılışında bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin “Her ekonomik faaliyetin iki temel amacı olur. Bunlardan biri ekonomiyi büyüteceksiniz. Ekonomiyi büyütürken artan değeri de vatandaşlarınız arasında mümkün olduğunca adil şekilde taksim etmeye özen göstereceksiniz.” derken yanlış mı anlaşıldı acaba…
Daha düne kadar iktidarın yereldeki temsilcilerinden kendilerini daha üstün bir pozisyonda gören Sendika temsilcilerinin yerine bugün MÜSİAD’ın temsilcileri karşımıza çıkıyor.
“PARALEL YAPI” olarak adlandırılan diğer bir birlikteliğin içinden ayrılarak MÜSİAD’ın içine yerleşen birleşim son günlerde kendilerini yerel iktidarın üstünde görmeye başladıkları iddiaları sıkça konuşulur hale geldi.
Özellikle son günlerde MÜSİAD içinde yer alan bir grup ile AK Parti Karabük İl Teşkilatı arasındaki söz düellosu iddiaları ayyuka çıkmış durumda. Sarf edilen sözler hiç de ele avuca sığacak cinsten değil.
Bu durum AK Parti’nin kurumsal kimliğine de zarar veriyor.
AK Parti’nin ikinci adamı niteliği taşıyan ve kurulduğu günden bu yana parti içindeki konumunu sürekli koruyan Karabük Milletvekili Sayın Mehmet Ali Şahin, bu kadar kargaşanın içinde seçim bölgesinde MÜSİAD’ın içinde bir grubun ciddi saldırısına maruz kalan teşkilatına sahip mi çıkacak, yoksa yine sessiz mi kalacak?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER