Karabük Haber Gazetesi

MUSTAFA ÖZATA ADAYLIKTAN ÇEKİLİYOR

Son günlerde Safranbolu’da Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında Genel Merkezler düzeyinde devam eden ittifak görüşmelerinde son noktaya gelindi. İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Mustafa Özata’nın gazetemize verdiği demeçte; “Safranbolu’nun geleceği için, ittifak için, kapım CHP’nin adayına açık” ifadelerini kullanmıştı. İttifak görüşmelerinin Genel Merkezler düzeyinde devam ettiği kamuoyunun gündemine gelmiş ve […]

MUSTAFA ÖZATA ADAYLIKTAN ÇEKİLİYOR
07 Şubat 2019 - 14:00 'de eklendi.

Son günlerde Safranbolu’da Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında Genel Merkezler düzeyinde devam eden ittifak görüşmelerinde son noktaya gelindi.

İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Mustafa Özata’nın gazetemize verdiği demeçte; “Safranbolu’nun geleceği için, ittifak için, kapım CHP’nin adayına açık” ifadelerini kullanmıştı.

İttifak görüşmelerinin Genel Merkezler düzeyinde devam ettiği kamuoyunun gündemine gelmiş ve konu Karabük ve Safranbolu teşkilatlar düzeyinde de görüşmelerin devam ettiği, ancak bir sonuç alınamadığı açıklanmıştı.

İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkanı Adayı Mustafa Özata gazetemize yaptığı açıklamada Başkanlık için hiçbir beklentisinin olmadığını tek düşüncesinin Safranbolu’nun gelişmesi olduğunu söyledi.

Özata açıklamasında; “İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan adaylığımın açıklanmasının ardından sokakta halkımızın, çarşıda da esnafımızın nabzını tuttuk. Her kesimin tek istediği ve sorduğu tek şey İTTİFAK olacak mı? Artık bu saatten sonra kendi çıkarlarım doğrultusunda değil, halkımızın menfaatleri doğrultusunda hareket etmem gerektiği düşüncesindeyim. İlçe Başkanım ve İl Başkanımla yaptığım görüşmeler neticesinde Safranbolu halkının ittifak istediği ve hiçbir şart gözetmeksizin adaylıktan feragat edebileceğimi söyledim. Şu an görüşmeler devam ediyor. Konu ile ilgili Genel Merkezlerde bilgilendirilecek. Çıkacak olan kararın Safranbolu’muza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber