Karabük Haber Gazetesi

PROFESYONELLİK!

Merhaba, Öncelikle ifade etmek isterim ki; Benim ülkemi bölmek isteyen şerefsizleri siyasi bütün değerlerin dışında tutarak,  hiçbir siyasi hareketin yakınında veya birine diğerinden daha uzaklarda değilim. Ülkemi, bayrağımı, dilimi, dinimi, milletimi en az hayat referanslarını oralardan alanlar kadar çok seviyorum.  Kutsallarıma el ya da dil uzandığında ben de çıldırıyorum. İnsanın plan yapmadan yapabildiği doğru ya […]

PROFESYONELLİK!
06 Ocak 2017 - 9:18 'de eklendi.

Merhaba,

Öncelikle ifade etmek isterim ki;

Benim ülkemi bölmek isteyen şerefsizleri siyasi bütün değerlerin dışında tutarak,  hiçbir siyasi hareketin yakınında veya birine diğerinden daha uzaklarda değilim. Ülkemi, bayrağımı, dilimi, dinimi, milletimi en az hayat referanslarını oralardan alanlar kadar çok seviyorum.  Kutsallarıma el ya da dil uzandığında ben de çıldırıyorum. İnsanın plan yapmadan yapabildiği doğru ya da yanlış, ama samimi her şeye saygı duyuyor, sorgulamıyorum. Bu puslu şehrin kirlenmiş havasını teneffüs ederken, ben de sebep olanlara rahmet okuyor,  sabahın erken saatlerinden itibaren azık ve rızık için emeğimi ve yüreğimi günüme katık ediyorum.  Biten her günün ardında helal kazanç için hayat arkadaşımın ve çocuğumun gözlerine dimdik bakabiliyor, hanemi çokça seviyorum.  Ben de her vicdan sahibi gibi yitip giden canlara ağlıyor, sebep olanlarla hukukumu mahşere bırakıyorum.

Sizin gibi…

Uzunca bir süredir gündemi, özellikle siyasi gündemi takip ediyorum.  Fazlaca bilgi ve görgü eksiğinden kaynaklanan yazı okudum, dedikodu dinledim. Farkettim ki,  bir niyete hizmet ettiği çokça belli beyan ve değerlendirmeler sadece amatör bir algı yönetimi olmanın ötesine geçmiyor. Zira fikir amatör, uygulayıcılar amatör, üslup ve yöntem amatör.

Evet, amatör…

Çünkü profesyonellik başkaca meziyetler ister.  Mesela bir kesimi herhangi bir konuya bir süreliğine ikna ya da kanalize etmek amatörce ama yetenekli bir sonuçtur. Ve fakat aynı konu üzerinde muhataplarının tamamını kapsayan istikrarlı bir ikna kabiliyeti son derece profesyonelce bir zekadır. O yüzden son sözü profesyoneller söyler. Çoğu zaman suskunluğu söyleyecek sözü olmadığı gibi algılansa da, bir profesyonel son sözden daha önce herkesin son sözünü söylemesini bekleyendir.  Kavganın tarafı olmadan bütün tarafları severek dövendir profesyonel. Kendi ikbalinden evvel diğer bütün herkes ile ilgili bir planı olandır, bir profesyonel her planı kendi planlarına hizmet eder çizgide disipline edendir. Ucuz ve bayat gelenekleri ciddiye alan ama asla onların bir parçası olmadan yeniliklerle gelişebilendir, zaman ve mekanın vazgeçilmezleri ile gelişerek değişebilendir profesyonel. Aslında gerçek bir profesyonel neleri bilmediğini bilen ve ben biliyorum iddiasıyla cahilleşmeyendir. Görünen o ki, siyaset kurumu bir tek istisna hariç Karabük’te son derece amatörce düşünen zekaların uğraşı haline gelmiştir, belki de getirilmiştir.

Örnek mi?..

Ak Parti siyasetinin iç hesaplaşma ve kavgadan beslenen kör topal devamlılığı, vs.

CHP siyasetinin rotasız ve sebepsiz çabası, vs.

MHP siyasetinin teşkilatlarını hükümsüzleştiren prematüre yönetim tarzı, vs.

Biz işte tahmin ve niyetlerin dışında, bilgi ve belgeler üzerinden, konuların direkt muhataplarının gözünden, dilinden biriktirdiğimiz ne varsa paylaşalım istedik.

Paylaşalım ki, iki kere iki siyasette de dört etsin,

Anlatalım ki, timsahlar gözyaşı dökmesin,

Yazalım ki, maskeler düşsün.

Ve her şey bilinsin ki, renkler yerli yerine otursun, hak ve hakikat hakkıyla karşılık bulsun, makamlar ağırlığınca sorumluluk ifade etsin ve belki de kıyafetsiz,  kifayetsiz krallık iddiasında olanların ruhundaki çıplak fotoğraf farkedilsin.

Bu ilk yazıda kendimizi tanıtmak ve niyetimiz ve dilimiz ile ilgili bir fikriniz olsun istedik.  Hiçbir renge dokunmadık, göz üstündeki kaşa laf etmedik.

Haftaya şu malum Yenice meselesini bilinmeyenleri ile sebep sonuç ilişkileri ile aktör ve figüranlarının gizli saklı niyet ve planları ile yazalım diye düşünüyoruz.

 

Ha, diyeceksiniz  ki;  şimdiye kadar neden sustun?

Ben de bir profesyonelim.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • kemal beziroğlu ;

  Terörü bitirecek bir önerim var
  Terörün ana nedeni insanların kendini ifade edememesidir. Maruz kaldığı haksızlıkları çevresinde gördüğü yanlışları dile getiremeyen insan dışlanır içe kapanır şiddete yönelir.
  Örnek bombacı profosör Ted kaczysky
  Ülkemizde 81 ilde 1000 tane yerel gazete var. Bunlardan terör sampatizanı olan 5 10 tanesi hariç 900 + yerel gazeteden devlet fonu ile 1 yıl boyunca günde 2 sayfa alınır.
  Bölgede yaşayan vatandaşlar okuyucu mektubu ile sıkıntılarını çözümlerini dile getirir.
  Yerel yöneticiler partilerin il ilçe başkanları sanayiciler bu yorumları okur.
  Vatandaşın halini anlar tedbir alır.
  Yatırıma dönüşür
  Vatandaş halini anlatıp çözüm bulunca terör azalır. Sİlahlı tedbirlerden ucuzdur
  Yerel gazetelerin geliri artar.
  Medya olanağı genişler.
  Vatandaş dışlanmış değil katılmış olur.
  Her fikir fikir doğurur.
  Vatandaşın fikirleri ekonomiyi canlandırır. Haber yapmanızı talep ediyorum
  enerjimerkezim.blogspot.com kemalbeziroglu.wordpress.com
  Kemal beziroğlu

  6 Ocak 2017 10:14
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER