Karabük Haber Gazetesi

NABZA GÖRE ŞERBET!

Dik duruş sergileyemeyen İşine gelene öyle, gelmeyene böyle konuşan Hem bir şeylerden korkan Hem de alttan alta sarkan zat-ı muhteremler bu şehirde cemiyet hayatında olduğu müddetçe, biz Karabük olarak hangi başarıya yürür, hangi hizmetleri Cumhuriyet kentimize getirebiliriz? Bu sorunun cevabına biraz açıklık getirmek gerekirse… AK Parti’nin grup kararına rağmen kendi partisinden olan Hasan Yıldırım’ın karşısına […]

NABZA GÖRE ŞERBET!
15 Nisan 2016 - 9:20 'de eklendi.

Dik duruş sergileyemeyen İşine gelene öyle, gelmeyene böyle konuşan Hem bir şeylerden korkan Hem de alttan alta sarkan zat-ı muhteremler bu şehirde cemiyet hayatında olduğu müddetçe, biz Karabük olarak hangi başarıya yürür, hangi hizmetleri Cumhuriyet kentimize getirebiliriz?

Bu sorunun cevabına biraz açıklık getirmek gerekirse…

AK Parti’nin grup kararına rağmen kendi partisinden olan Hasan Yıldırım’ın karşısına aday olup, muhalefetin desteği ile seçildiği iddia edilen Ahmet Sözen’i geçtiğimiz günlerde bir grup hayırlı olsun ziyaretine gitmişti. MÜSİAD Karabük Şube yönetiminden de bulunan üç, dört kişi de bu grubun içinde yer almıştı. Ziyaretin fotoğrafları ilk önce Facebook sayfalarında paylaşıldı ve boy boy yer aldı. Daha sonra da haber ajansları bu fotoğrafların altına “İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ziyaretçi akınına uğruyor” başlıklı haberler yaptı.

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen kendi Facebook profilinde bu fotoğrafların altına “MÜSİAD Karabük Şubesinin ziyaretine teşekkür ederiz” yazarak paylaştı. Hasbelkader kamu adına gazetecilik yapan bir kişi olarak, bu döndürülen siyasi ve cemiyet oyunlarına biz de dikkatimizi çevirdik. Geçtiğimiz ay AK Parti İl Yönetimi ve MÜSİAD Karabük Şubesi arasında bir süredir yaşanan şiddetli çatışmaların ve karşılıklı sosyal yıpratmaların da Karabük’ün siyaset ve devlet adamı büyüğü Mehmet Ali Şahin’in “Yeter artık” demesi ile sonlandığı da hafızalarımızda tazeliğini koruyor. Buna rağmen AK Parti grup kararını tanımayan, teşkilatın dolayısıyla Karabük Milletvekillerinin de tepkisini şu an üzerinde taşıyan Ahmet Sözen’in “MÜSİAD Karabük Şubesinin ziyareti” şeklindeki yazısına da bir anlam veremediğimizden bizzat MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Sayın Ahmet Nur’u aradık ve “Bu ziyaret MÜSİAD, ziyareti midir” diye sorduk. Sayın Nur, şahsımıza kendi bilgileri dahilinde bu ziyaretin gerçekleştiğini ve MÜSİAD’ın yönetim kurulu üyelerinin ‘hayırlı olsun’ ziyareti yaptıklarını, hatta kendisinin Ahmet Sözen’i telefonla bizzat arayarak hayırlı olsun dileğinde bulunduğunu ifade ederek, bu ziyaret sırasında bir cenaze törenine katılmak üzere şehir dışına gitmek zorunda kaldığını belirtti.

Cemiyet hayatında dik duruş sergileyen, herkese neyse odur diyen, ona böyle, buna şöyle demeyen MÜSİAD’ın Karabük Şube Başkanı Sayın Ahmet Nur, bize verdiği bu beyanın ardından bir ricada daha bulundu. Bu olayı abartmaya gerek olmadığını, kimseyi sıkıntıya sokmanın bir anlamı olmadığını ve hatta Sayın Mehmet Ali Şahin Beye ayıp olacağını ifade etti. Biz de kendisinin bu ricasını saygıyla karşılayarak kamu adına yaptığımız sorgulamayı sonlandırdık ve bu konuyu kafamızda kapattık. Fakat Karabük küçük yer, kimin kiminle ne konuştuğu hemen duyuluyor. Bizden sonra bir başka değerli gazeteci meslektaş büyüğümüz de bu konular dikkatini çekmiş olmalı ki, o da Sayın Nur’u arama ihtiyacı duymuş. Her nedense MÜSİAD’ın değerli şube başkanı Sayın Ahmet Nur, bizden sonra kendisini arayan basın mensubu büyüğümüze Ahmet Sözen’in Facebook’ta yazdığının doğru olmadığını, söz konusu bu ziyaretin MÜSİAD adına yapılmadığını belirterek aynen şu cümleleri kullanmış. “Oraya ziyarete giden birkaç yönetim kurulu üyemiz sadece bizim derneğimizin yönetiminde değiller. Kimi Karabükspor, Kimi başka bir dernek yönetiminde de yer alıyor. Hatta aralarında AK Parti İl Yönetiminde bile olan var. Sadece MÜSİAD Yönetiminde mi bulunuyor bu arkadaşlar. Öte yandan Ahmet Sözen Beyin yazdıkları kendini bağlar, bizi ilgilendirmez” diye söylemiş. Hatta bizim de aradığımızı ve MÜSİAD Yönetiminde bulunan bir başkalarının da bu konuyla ilgili kendisini aradıklarını da dip not olarak belirtmişler Sayın başkan Ahmet Nur. Biraz daha araştırınca bu konuyla ilgili arayan kendi kurul arkadaşlarına da “Koskoca MÜSİAD’ı birkaç kişi mi temsil ediyor? MÜSİAD olarak resmi bir ziyaret yapılsaydı sizlerin de haberi olurdu, bu konuya takılmayın” diye de konuşmuş. Tüm bu süreç Sayın Ahmet Nur’un bize ricası ile kafamızda kapattığımız konuyu tekrar açmamıza neden oldu. Yine kamu adına kendisine “Hayırdır Sayın Ahmet Nur Başkan, bize öyle diyorsunuz, başkalarına böyle diyorsunuz, yazılı bir açıklama yapmanızı istiyoruz” demek için kendisini telefonla aramamıza rağmen, telefon duvar olmuş bize açan olmadı. İki gün bekledik, geri arayan da olmadı.

Şimdi Sayın Ahmet Nur’a buradan kamuoyu adına sormak istiyoruz. Karabük’ün en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarının birinin başkanı olarak, Karabük’te yaptığınız cemiyet adamlığına yakıştı mı bu? Siz kendinize yakıştı diyorsanız; Bize susmak, kamuoyuna da takdir etmek kalır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER