Karabük Haber Gazetesi

Nur: “Faiz İndirimi Devam Edecek”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun almış olduğu faiz indirimini değerlendirerek, belirli zaman aralığında faiz indiriminin devam etmesini beklediklerini söyledi. Nur, indirim kararının olumlu ama yeterli olmadığı da söyleyerek, “Faizlerde en son yarım puanlık düşüş yapan Merkez Bankası’nın bu sefer ölçülü indirimin üst sınırı olan […]

Nur: “Faiz İndirimi Devam Edecek”
25 Haziran 2014 - 15:01 'de eklendi.

nud

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun almış olduğu faiz indirimini değerlendirerek, belirli zaman aralığında faiz indiriminin devam etmesini beklediklerini söyledi.
Nur, indirim kararının olumlu ama yeterli olmadığı da söyleyerek, “Faizlerde en son yarım puanlık düşüş yapan Merkez Bankası’nın bu sefer ölçülü indirimin üst sınırı olan 75 baz puanlık indirime gitmesi olumlu ama yetersiz. Merkez Bankasının faiz indirimini belirli periyodik çerçevede düşürmesini bekliyoruz. Belirli zaman aralıklarla faiz indirimi yapılması üçüncü ve dördüncü çeyrekte büyümeyi daha da yukarılara çekeceğini gibi enflasyon oranlarını da aşağılara çekecektir. Bu doğrultuda Türkiye’nin 17 Aralık öncesi seviyelerine gelmesi ve ekonomik canlılığı daha da arttıracağı inancında olarak faiz indirimin devam etmesi yönünde beklentimiz var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu