Karabük Haber Gazetesi

OĞLUNA DESTEK OLMAK İÇİN SINAVA GİRDİ

Karabük’te bir baba, oğluna destek olmak için Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi. YGS, 2 saat 40 dakikalık maratonun ardından sona erdi. 2 milyon 178 bin 563 adayın ter döktüğü sınav Türkçe, temel matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere 4 farklı bölümden oluştu. Toplam 160 sorunun sorulduğu sınavda 160 dakika boyunca öğrenciler, soruları doğru […]

OĞLUNA DESTEK OLMAK İÇİN SINAVA GİRDİ
13 Mart 2016 - 22:36 'de eklendi.

Karabük’te bir baba, oğluna destek olmak için Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi.
YGS, 2 saat 40 dakikalık maratonun ardından sona erdi. 2 milyon 178 bin 563 adayın ter döktüğü sınav Türkçe, temel matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere 4 farklı bölümden oluştu. Toplam 160 sorunun sorulduğu sınavda 160 dakika boyunca öğrenciler, soruları doğru bir şekilde cevaplamaya çalıştı. Sınava giren adaylar hedefledikleri üniversiteye girmek için içeride yoğun çaba gösterirken, yakınları da dışarıda Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

OĞLU İLE BİRLİKTE SINAVA GİRDİ
YGS maratonu Karabük’te ilginç görüntüleri ortaya çıkardı. Tahsin Kartal alı vatandaş, hem YGS’ye giren oğlu Ebubekir Kartal’a destek olmak için hem de kendini ölçmek sınava girdi. Tahsin Kartal, oğluyla birlikte sınava girmekten gurur duyduğunu ve ona destek olmak için sınava girdiğini söyledi. Hamile bir bayanın ise sınav girmesi ise dikkat çekti.
Sınava dakikalar kala geç kalanlar ise sınava girecekleri binalara yetişmek için adeta koşu maratonuna girdi. Sınava girecek olan öğrenciler, beraberinde getirdikleri eşyaları üniversite kantinine bıraktı. Simit ve bohçaların satıldığı tezgahların telefon ve cüzdanlarla dolması gözlerden kaçmadı.

KÖY OKULLARI İÇİN KALEMLERİ TOPLADILAR
YGS’nin yapıldığı Karabük Üniversitesi’nde, 2 saat 40 dakikalık maratonun ardından ise Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından köy okullarında okuyan çocuklar için kalem kampanyası yapıldı.
Öğrenciler sınavdan çıkan üniversite adaylarından köy okullarında çocuklara ulaştırılmak üzere sınavda kullanılan kalem, silgi ve kalemtraş topladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER