Karabük Haber Gazetesi

ÖZCAN; BU TAKIM KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Karabük Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan bugün yaptığı açıklama ile güncel konulara yönelik değerlendirmelerde bulundu. Kardemir Yönetim Kurulunun, Kardemir Karabükspor ile ilgili aldığı kararın kendilerinde ve şehirde büyük bir hayal kırıklığı yaşattığını ifade eden Özcan; “Başkalarının yaptığı hataların faturası bir şehre kesilmemelidir” dedi Kardemir Karabükspor’un tüm şehrin ortak değeri olduğunu ifade eden Kent Konseyi Başkanı […]

ÖZCAN; BU TAKIM KADERİNE TERK EDİLEMEZ
30 Kasım 2017 - 1:15 'de eklendi.

Karabük Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan bugün yaptığı açıklama ile güncel konulara yönelik değerlendirmelerde bulundu. Kardemir Yönetim Kurulunun, Kardemir Karabükspor ile ilgili aldığı kararın kendilerinde ve şehirde büyük bir hayal kırıklığı yaşattığını ifade eden Özcan; “Başkalarının yaptığı hataların faturası bir şehre kesilmemelidir” dedi

Kardemir Karabükspor’un tüm şehrin ortak değeri olduğunu ifade eden Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan, konuyla ilgili şunları söyledi; “Karabükspor demek; valisiyle, belediye başkanıyla, ticaret odasıyla, Kardemir yöneticileriyle, siyasetçileriyle, dernekleriyle, cemiyetleriyle, sanayicisiyle, iş adamıyla bürokratlarıyla, çelik işçisiyle, mavi ateşiyle, emeklisiyle, çalışanıyla, amiriyle, memuruyla bu kentin tüm mozaiklerini bir arada tutan, bizi etrafında kenetleyen Karabük demek Karabük halkı demektir.

Karabük’ün en büyük gurur meşalelisi olan, Karabük’te yaşayan her insanın ortak değeri olan Karabükspor’umuz inşallah, yaşamış olduğu bu sıkıntılı günleri en kısa zamanda geride bırakmayı başaracaktır. Bizler nasıl ki Karabük deyince Kardemir, Kardemir deyince Karabük diyorsak, Karabükspor’u da ne KARDEMİR’den ne Karabük’ten asla ve asla kimse ayıramaz.

Feridun Tankut ve yönetim kurulunun istifa etmesinin ardından Karabük; Valisi, Milletvekili, Belediye Başkanı ve KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanının ortak kararı ile, 4 Aralık’ta yapılacak kongreye kadar, boşluğun giderilmesi ve ödemelerin aksatılmaması adına daha önce kulüpte asbaşkanlık ve basın sözcülüğü görevinde bulunan işadamı Ziya Ünsal’ın gözetmenlik yapmasını kararlaştırarak isabetli bir karar almıştır. Ancak dün gerçekleşen KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulundan çıkan karar, tüm şehirde olduğu gibi bizlerde de tam bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Geçmişte muslukların sonuna kadar açıldığı, ancak kontrol altına alınmayan insanların yaptıkları hataların faturası bir kente kesilemez, koskoca bir Süper Lig takımı kaderine terkedilemez. Hele, bu takımın başında ismi olan şirketin yöneticileri bunu hiç yapamaz. Önerimiz; Kardemir Karabükspor’a son bir şans verilmeli, ancak bunu yaparken de hiçbir şey eskisi gibi olmamalı, gerekli takipler periyodik olarak yapılmalıdır”

“Karabük’ün sağlığıyla oynamaktan vazgeçin”

Karabük’ün en önemli konularından biri olan hava kirliği ile ilgili son günlerde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini de ifade eden Özcan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Şehrimizin bir diğer güncel konusu da hepinizin de bildiği gibi hava ve çevre kirliliği meselesidir.

Karabük halkı her zaman mütevazı yapısını bozmadan, canla başla üzerine düşen her türlü fedakârlığı yapmış, yeri geldiğinde canıyla malıyla sağlığıyla bedel ödemiştir. Ancak Karabük halkının emekleriyle, alınteriyle iş gücüyle bu topraklarda para kazanan tüm sanayi kuruluşlarının da, yapmakla yükümlü olduğu görevleri yerine getirmeleri, çevre yatırımlarını yapmaları, bu kadim Karabük halkının sağlıyla oynamaktan vazgeçmeleri gerekmektedir.

Bizler, son günlerde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili beyin başlatmış olduğu çevre ve hava kirliliği ile ilgili mücadeleyi çok yakından takip etmekte ve sonuna kadar desteklemekteyiz. Karabük artık temiz bir çevreyi, temiz bir havayı, bizlerinde her platformda söylediğimiz, yaşanabilir ve miras bırakılabilir bir Karabük’ü fazlasıyla hak etmektedir.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak, göreve geldikleri günden itibaren takip ettikleri konulardan ikisinin, Yenişehir Sinemasının Karabük halkının hizmetine yeniden sunulması ve Karabük’e bir Sanayi Müzesi kurulması olduğunu da ifade eden Özcan, açıklamalarını şu şekilde tamamladı;

“Kurumlarda devamlılık esastır”

“Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak göreve geldiğimiz günden itibaren üzerinde durduğumuz diğer iki konu ise, Yenişehir Sinemasının yeniden Karabük halkının hizmetine sunulması ve şehrimize bir Sanayi Müzesi kurulması olmuş, her konuda da dönemin KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Sayın Kamil Güleç tarafından yapılan pozitif açıklamalar, gerek Yürütme Kurulumuz, gerekse de Karabük kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Beklentimiz, ‘kurumlarda devamlılık esastır’ ilkesiyle hareket edilerek, yeni KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetiminin de konuyla ilgili hassasiyeti sürdürmeleridir. Yıllarca Karabük halkına hizmet eden; Yenişehir Sineması, Mühendisler Kulübü, Havuzlu Bahçe ve Vatan Hastanesi binası gibi önemli tesisler kaderine terk edilmemeli, yeniden eski günlerine kavuşmalıdır.

Bu vesile ile Yürütme Kurulu olarak üzerinde durduğumuz bir diğer konu olan trafik sorununun çözümüne yönelik olarak başlatılan çalışmalar nedeniyle, başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza Karabük halkı adına teşekkür eder, çalışmaların hızlı bir şekilde sürmesini temenni ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu