Karabük Haber Gazetesi

ÖZEL İDAREDE İHALE KRİZİ!

5000 Evler Mahallesine yapılması planlanan ve 3 ay önce ihalesi yapılan ancak iptal edilen Bilim Sanat Merkezi projesi yılan hikayesine dönmeye başladı. Karabük İl Özel İdaresi tarafından Mart ayında ihalesi yapılan ve daha sonra birim fiyatları yanlış hesaplandığı gerekçesi ile iptal edilen Bilim Sanat Merkezi projesi muammaya döndü. 23 Mart’ta gerçekleştirilen, 28 Mart tarihinde kazanan […]

ÖZEL İDAREDE İHALE KRİZİ!
10 Haziran 2016 - 3:27 'de eklendi.

5000 Evler Mahallesine yapılması planlanan ve 3 ay önce ihalesi yapılan ancak iptal edilen Bilim Sanat Merkezi projesi yılan hikayesine dönmeye başladı.
Karabük İl Özel İdaresi tarafından Mart ayında ihalesi yapılan ve daha sonra birim fiyatları yanlış hesaplandığı gerekçesi ile iptal edilen Bilim Sanat Merkezi projesi muammaya döndü.
23 Mart’ta gerçekleştirilen, 28 Mart tarihinde kazanan firmaya tebliği yapılan Bilim Sanat Merkezi ihalesi yaklaşık maliyetlerde ciddi oranda hata olduğu gerekçesi ile 6 Nisan tarihinde iptal olduğu belirtildi.
Haziran ayı içerisinde yeniden ihaleye çıkması beklenen projenin mahkeme kararı ile yeniden iptal edileceği ifade ediliyor.
Yıllardır kamu ihalelerinde müteahhit kaynaklı sıkıntılardan işleri yarım kalan projelerle gündeme taşınırken, Karabük’te son yıllarda yapılan ihalelerin ise yanlış hesaplandığı gerekçesi ile iptal edilmesi kafaları karıştırdı.
Karabük’te yaklaşık 2.5 yıl yaptığı görevinin ardından giderayak Özel İdare birimindeki değişiklerini apar topar imzalayarak etik dışı bir hareket yapan Vali Alimoğlu’nun koordinatör olarak ise Mehmet Fatih Garip isminin buraya ataması ise kafalarda soru işareti bıraktı.
Diğer taraftan Vali Alimoğlu’nun giderayak yaptığı müdür değişikliklerinde daha bir hafta öncesine kadar görevden alınan Özgür Bülbül’ün bir hafta sonra Yol Şube Müdürlüğüne atanması da ayrı bir muamma olarak görülüyor…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Dışmimar ;

    Yaklaşık maliyetin adı geçen firmaya el altından verilmesinden ziyade;adı geçen firmanın özel idaredeki yaklaşık maliyeti hazırlayan personele dışarıdan müdahale ederek, yaklaşık maliyeti şişik gösterip asıl olan bedel düşük kaldığı için adı geçen firmanın avantaj sağladığı bu yolla adı geçeb firmanın ihaleyi avantajlı olarak aldığı söylenmekte.umarım doğru değildir doğruysa vay halimize vay hakka vay hukuka.ihale edilen işi ihaleye bence gerek yok doğrudan temin yapılarak yapılan ali cengiz oyunuyla bir nevi doğrudan temin edilen işi legalleştirmişler.insanlar para için bu tezgaha hangi cesaret girerler akıl işi değil…

    11 Haziran 2016 02:08