Karabük Haber Gazetesi

PANSİYONLAR KAPANIYOR!

Karabük Üniversitesi geliştikçe ve öğrenci sayısı her yıl katlanarak arttıkça, şehir dışından gelen üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak özel öğrenci yurtları ve öğrenci pansiyonları da buna paralel olarak çoğaldı ve zaman içinde Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatlı özel öğrenci yurtları ile Belediye ruhsatlı pansiyonlar arasında kıyasıya bir çekişme yaşanmaya başladı. 2 sene önce baş gösteren bu […]

PANSİYONLAR KAPANIYOR!
06 Kasım 2016 - 22:30 'de eklendi.

Karabük Üniversitesi geliştikçe ve öğrenci sayısı her yıl katlanarak arttıkça, şehir dışından gelen üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak özel öğrenci yurtları ve öğrenci pansiyonları da buna paralel olarak çoğaldı ve zaman içinde Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatlı özel öğrenci yurtları ile Belediye ruhsatlı pansiyonlar arasında kıyasıya bir çekişme yaşanmaya başladı.

2 sene önce baş gösteren bu çekişmede, MEB ruhsatlı özel öğrenci yurtları, belediyeden ruhsatlı öğrenci pansiyonlarına karşı ciddi bir savaş açmış durumda.

Şimdi yarın bünyesinde yüzlerce binlerce öğrenci barındıran pansiyonlar kapatılacak.

Kapatılan, mühürlenen ya da adına ne denirse; kışın ortasında sokağa dökülen, ser sefil olan o kadar öğrencinin sıkıntısını kim giderecek?

Milli Eğitim mi!!!!!

Bütün kargaşayı, karmaşayı, haksızlığı/eyyamcılığı içinde barındıran Milli Eğitim mi?

Peki; neden öğretim yılı başında değil de şimdi!

Çok bu zordu bu uygulamayı sezon başında yapmak…

Öğretim döneminin ortasında, alt yapısı tam anlamıyla hazır olmayan KYK yurtlarının açılmasından dolayı hem pansiyon tipi hem de MEB Öğrenci Yurtlarını sıkıntıya düşüren zihniyet ile yarın yaşanacak olanları hazırlayan zihniyet arasında fark görmek mümkün olmuyor.

Buradan farklı bir anlam çıkarılmaması adına;

Dün nasıl özellikle merdiven altı diye tabir edilen pansiyonlarda öğrencilerin barınmalarının sağlıksız ve emniyetsiz olduğunun altını çizmişsek, bu gün ise bu yapılan uygulamanın zamansız ve yanlış olduğunun da altını çiziyoruz.

Umarız bu yanlıştan dönersiniz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • bilocan ;

    Duyarlı bil vatandaş olarak soruyorum…Bu pansiyonlarda barınan ,karabük’ümüze okumak için gelen çocuklarımıza ;bu pansiyonlardan rahatsız olup sürekli siyasileri veya makam sahiplerini kışkırtanlar DİYEBİLİYORMUSUNUZ; GELİN ÇOCUKLAR SİZİ HER TÜRLÜ KALİTELİ VE UCUZA BİZ BARINDIRABİLİRİZ…DİYEBİLİYORMUSUNUZ…BU ÇOCUKLARI MAĞDUR EDİNCE ÇOK MU ZEVK ALACAKSINIZ..?..GÖZÜ DOYMAZ ZALİM İNSANLAR ,SİZE SÖYLÜYORUM Kİ;İNŞAALLAH COCUKLARIMIZA YAPTIĞINIZ BU HAİNLİKLER SİZİN ÇOCUKLARINIZDAN ÇIKAR…AÇ GÖZLÜ HASİS ZAVALLILAR…PİNTİLİK CANINIZA OKUYACAK YAKINDIR İNŞAALLAH..

    10 Kasım 2016 02:20
  • bilocan ;

    40 bin öğrenciden en çok bin tanesi bu pansiyonlardadır..39 bin öğrenciyi kaptınız da ,bin tane evlat mı gözünüze battı AÇ GÖZLÜ PİNTİLER…???…RABB’İM ÇOK ÇOK KAZANÇLAR VERSİN SİZE LAKİN BERABERİNDE BİLİNMEDİK DERTLERİDE BONUS OLARAK VERSİN İNŞAALLAH…

    10 Kasım 2016 02:30
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER