Karabük Haber Gazetesi

POLEMİK! (ANIT)

Din üzerinden siyaseti ne kadar çirkin buluyorsam, Atatürk üzerinden siyaseti de bir o kadar çirkin buluyorum ! Ülke genelinde olduğu kadar, yerel siyasette de kaliteyi, vizyonu, öngörü kadar uzak görüşlülüğü ve ağızdan çıkan sözün istikrarını bir o kadar önemsiyorum. Çok değil sanıyorum bir ay kadar önce yüz metre yukarıda Cami varken Kent Meydanında caminin gereksiz […]

POLEMİK! (ANIT)
23 Nisan 2016 - 2:18 'de eklendi.

Din üzerinden siyaseti ne kadar çirkin buluyorsam, Atatürk üzerinden siyaseti de bir o kadar çirkin buluyorum !

Ülke genelinde olduğu kadar, yerel siyasette de kaliteyi, vizyonu, öngörü kadar uzak görüşlülüğü ve ağızdan çıkan sözün istikrarını bir o kadar önemsiyorum.

Çok değil sanıyorum bir ay kadar önce yüz metre yukarıda Cami varken Kent Meydanında caminin gereksiz olduğunu söyleyen , Sn Erdoğan DİNÇEL’in bugün, yüz metre yukarıda Atatürk Anıtı varken, Kent Meydanına Atatürk Anıtını gündeme getirmesini yadırgıyorum.

Tabi ki bende Kent Meydanına bir ATATÜRK Anıtı yapılmasını yürekten istiyorum. Ancak buraya yapılacak bir heykel sıradan, ” Var mı , var cinsinden” olmamalı. Bu konuda Sn. Rafet VERGİLİ’yi haklı ve daha özenli buluyorum.

Ayrıca gerek AKP iktidarı ve hukümet yatırımları, gerekse yerelde MHP iktidarı ve Belediye Hizmetleri kentimize her hizmeti bitirdi tek eksiğimiz yada eleştirecek tek konumuz bumu diye de sorgulamaktan kendimi alıkoyamıyorum.

Öte yandan 1 Kasım seçimlerinden bu yana büyük umutlarla iktidarın 2 numaralı ismi diye seçtiğimiz büyük vekilimizden, geçen altı ay içinde kentimiz için ismi kadar büyük sayılabilecek, hangi hizmeti yada müjdeyi aldık sorusu ise zihnimi meşgul eden diğer bir soru.

Bir süre daha sabırla bekleyeceğim. Ancak sanıyorum icra yetkisini kullanan seçilmiş sorumlu makamlara, muhalefet ve siyasi partilerden beklediğimiz sivil denetim, baskı görevini Kent Konseyi olarak biz üstlenmek zorunda kalacağız.

Milli Egemenliğe yürekten bağlı bir fert olarak Bayramımız kutlu olsun.

Lakin her gün gözümüzün önüne gelen Şehit Çocukları varken , çocuk ve bayram kelimelerini yan yana getirememenin derin üzüntüsü içindeyim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER