Karabük Haber Gazetesi

Rektör Polat’tan Bangladeş’e önemli ziyaret

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, onur konuğu olarak davet edildiği Bangladeş’te bulunan Daffodil Uluslararası Üniversitesinin 16. Kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Son yıllarda yapılan ziyaretlerle adını uluslararası arenada duyurmaya başlayan, 50 farklı ülkeden 150’ye yakın üniversite ile anlaşması bulunan ve uluslararası öğrenci sayısı 4 bin’e yaklaşan Karabük Üniversitesi önemli bir ziyaret daha gerçekleştirdi. […]

Rektör Polat’tan Bangladeş’e önemli ziyaret
29 Ocak 2018 - 17:19 'de eklendi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, onur konuğu olarak davet edildiği Bangladeş’te bulunan Daffodil Uluslararası Üniversitesinin 16. Kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katıldı.
Son yıllarda yapılan ziyaretlerle adını uluslararası arenada duyurmaya başlayan, 50 farklı ülkeden 150’ye yakın üniversite ile anlaşması bulunan ve uluslararası öğrenci sayısı 4 bin’e yaklaşan Karabük Üniversitesi önemli bir ziyaret daha gerçekleştirdi.
Karabük Üniversitesinde 1. Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı yapılacak
Daffodil Uluslararası Üniversitesinde yapılan ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Daffodil Uluslararası Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Md. Sabur Khan ve Üniversite Rektörü Prof. Yusuf İslam’ın da hazır bulunduğu ikili görüşmelerde, ilki Karabük Üniversitesinde Türkiye, Bangladeş, Güney Kore ve Malezya ortaklığında ‘1. Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı’ yapılması kararlaştırıldı.
Yapılan görüşmelerde son altı yıldır Mevlana Programı çerçevesinde Karabük Üniversitesi ile etkin hareketliliği bulunan ve şimdiye kadar Karabük Üniversitesine 20 öğrenci ve 15 akademik personel gönderen Daffodil Uluslararası Üniversitesi ile yaz okulu değişim programı uygulaması kararı alındı. Bu kararın alınmasıyla yaz okulu döneminde çok sayıda Bangladeşli öğrenci Karabük Üniversitesine eğitim almaya gelebilecek.
Görüşmelerin ardından Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve heyeti, Daffodil Uluslararası Üniversitesinden Karabük Üniversitesine değişim programları kapsamında gelen öğrenci ve akademik personelle de toplantı yaptı. Ayrıca Erasmus K107 projesi kapsamında Karabük Üniversitesine gelecek olan öğrenci ve akademik personelle tanışıldı.
Türkiye’nin Dakka Büyükelçiliği ve TİKA Ofisi ziyaret edildi
Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve heyeti, Daffodil Uluslararası Üniversitesine yaptıkları ziyaret kapsamında Türkiye’nin Dakka Büyükelçiliği ile Arakan’da ihtiyaç sahiplerine doğrudan yardım yapan tek kuruluş olan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Dakka bürosunu ziyaret etti.
Dakka Büyükelçisi Devrim Öztürk ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Dakka Koordinatörü Ahmet Refik Çetinkaya ile ayrı ayrı görüşen heyet, sadece Bangladeşli değil vatanından uzaklaştırılmış Arakanlı gençlere de eğitim verme yöntemleri üzerinde fikir alış verişinde bulundu. Sahadaki zorlukların, kimlik kaydı olmayan ve vatansız görünen Arakan Müslümanlarının eğitimsiz bırakılmasının temel problem olduğunun vurgulandığı görüşmede TİKA ile Bangladeş’te Arakanlı Müslüman gençlere Türkçe ve Temel Eğitim Merkezi kurma projesi değerlendirildi. Görüşmeler sırasında ayrıca Karabük Üniversitesi olarak Dakka Üniversitesi ve Bangladeş Ordusuna Türkçe öğretimi üzerine destekte bulunma kararı alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber