Karabük Haber Gazetesi

SAFRANBOLU TSO’DAN HİJYEN EĞİTİMİ

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen hijyen eğitimi Safranbolu TSO toplantı salonunda gerçekleşti. Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ali Sami Acar, yaptığı açıklamada, yürürlüğe giren “hijyen eğitimi” yönetmeliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi ile protokol imzalandığını söyledi. Odaya üye olan iş yerlerine eğitimin verildiğini kaydeden Acar, “Bu […]

SAFRANBOLU TSO’DAN HİJYEN EĞİTİMİ
08 Şubat 2016 - 23:47 'de eklendi.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen hijyen eğitimi Safranbolu TSO toplantı salonunda gerçekleşti.
Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ali Sami Acar, yaptığı açıklamada, yürürlüğe giren “hijyen eğitimi” yönetmeliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi ile protokol imzalandığını söyledi.
Odaya üye olan iş yerlerine eğitimin verildiğini kaydeden Acar, “Bu yönetmeliğin amacı, gıda üretim ve perakende iş yerlerinde, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suları üreten iş yerlerinde ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitimi programlarının planlanmasına, eğitimlerin verilmesine, iş yeri sahibinin, işletmelerin ve çalışanların bu konudaki sorumluluklarına, bu iş yerlerinde çalışmaya engel bulaşıcı hastalıkların ve cilt hastalıklarının belirlenmesine ve bu hastalıkların iyileşme halinin tespitine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Safranbolu TSO olarak üyelerimizin mağdur olmamaları için imzaladığımız protokol kapsamında ilk eğitimi, odamızın toplantı salonunda gerçekleştirdik. Sınavda başarılı olan katılımcılar önümüzdeki günlerde sertifikalarını alacaklar. Üyelerimizin hijyen eğitimi talebi olduğu müddetçe oda olarak kursumuzu sürekli devam ettireceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER