Karabük Haber Gazetesi

SAFRANBOLU’DA ROTARY TARTIŞMASI

31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala özellikle Safranbolu’da seçim iyiden iyiye kızışmaya başladı. AK Parti Adayı Ali Kaya’nın açıklamaları gündemi sarsmaya devam ediyor. AK Parti Safranbolu Belediye Başkanı Adayı Ali Kaya’nın CHP Adayı Elif Köse ile ilgili Rotary Derneğine Başkanlık yaptığını açıkladı. Kaya açıklamalarında; “Ben Esnaf Spor Kulübü üyeliği, başkanlığı yaptım. Safranbolu Belediye Sporu […]

SAFRANBOLU’DA ROTARY TARTIŞMASI
20 Mart 2019 - 1:00 'de eklendi.

31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala özellikle Safranbolu’da seçim iyiden iyiye kızışmaya başladı. AK Parti Adayı Ali Kaya’nın açıklamaları gündemi sarsmaya devam ediyor.

AK Parti Safranbolu Belediye Başkanı Adayı Ali Kaya’nın CHP Adayı Elif Köse ile ilgili Rotary Derneğine Başkanlık yaptığını açıkladı.

Kaya açıklamalarında; “Ben Esnaf Spor Kulübü üyeliği, başkanlığı yaptım. Safranbolu Belediye Sporu biliyorum. Derneği biliyorum. Dolayısıyla bizim Bartınlılar Derneğimiz var, Zonguldaklılar Derneğimiz var. Kastamonulular Derneğimiz var. Karadenizliler Derneğimiz var. Sayamayacağım kadar çok derneğimiz var. Her alanda derneklerimiz var. Ama şunu sormak lazım. Bu derneklerin hangi birinin adı İngilizce? Rotary, Türkçede döner demek, dönek demek. Bugün Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, nerede mazlum bir millet varsa, nerede Müslümanlara zulüm yapılıyorsa bunun arkasında Siyonistler, Yahudi zihniyet vardır. Bunun arkasında Amerika vardır ve bunlar yenidünya düzeninden bahseden, İlluminatinin içinde yer aldığı, mason sisteminin olduğu bir sistemden bahsediyorlar. Bu mason locaları yenidünya sisteminden ve büyük Ortadoğu projesinden bahsediyor. Büyük Ortadoğu projesinin asıl amacı Türkiye’yi bölmek. Peki bu mason localarının Türkiye’nin resmi ayağı ne? Lions ve Rotary” ifadelerini kullandı.

Bugün Müslümanlara sıkılan herhangi bir kurşunda Rotary kulübünün parmağı olduğunu söyleyen Ali Kaya;.”CHP’nin şu andaki belediye Başkan Adayı Rotary kulüp başkanlığı yapmıştır. Dernekler masasında kendisi adına düzenlenen, TC kimlik numarasında verilen şifrede, dernekler masasında imzaladığı kağıtta veya Rotary kulüp başkanlığını devrederken çıkardığı davetiyede Elif Köse’nin Rotary kulüp başkanlığı yaptığı sabittir. Belediye meclis üyesi içinde de 4 tane Rotaryan vardır. Rotary kulübünün, Rotaryanların Safranbolu üzerindeki emelleri nedir? Ben bunu merak ediyorum. Safranbolu ile ilgili neyi planlıyorlar? Neden İngilizce ismi olan bir kulübe başkanlık yapıyor? Neden Kastamonulular değil, Bartınlılar değil, Ovacıklılar değil, Yardım Sevenler değil?”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Hasan özkan ;

    Büyük ortadoğu projesinin asıl amacı Türkiye yi bölmek demişsin, iyi demişsin, hoş demişsin de birde bu büyük ortadoğu projesinin eş başkanı sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan dır diyebilirmisin,

    23 Mart 2019 10:52
karabük haber