Karabük Haber Gazetesi

SAĞLIK-SEN İLÇE TEŞKİLATINDAN İL TEŞKİLATINA AHLAK DERSİ…

Karabük’ün en büyük ilçe devlet hastanesi olarak yıllardır vatandaşlara kalite ve hizmet seviyesi bakımından tescillenmiş bir sağlık kurumudur Safranbolu Devlet Hastanesi. Acil Servisinden, Polikliniklere ve Servislerinde yatan hastalara verilen hizmet ve gösterilen ilgi ve alaka bakımından da yöre halkının da takdirini almıştır. Dün Safranbolu Devlet Hastanesi önünde çok ilginç bir eylem yapıldı. Basın açıklamaları okundu. […]

SAĞLIK-SEN İLÇE TEŞKİLATINDAN İL TEŞKİLATINA AHLAK DERSİ…
18 Ekim 2016 - 1:21 'de eklendi.

Karabük’ün en büyük ilçe devlet hastanesi olarak yıllardır vatandaşlara kalite ve hizmet seviyesi bakımından tescillenmiş bir sağlık kurumudur Safranbolu Devlet Hastanesi.

Acil Servisinden, Polikliniklere ve Servislerinde yatan hastalara verilen hizmet ve gösterilen ilgi ve alaka bakımından da yöre halkının da takdirini almıştır.

Dün Safranbolu Devlet Hastanesi önünde çok ilginç bir eylem yapıldı. Basın açıklamaları okundu.

Peki sıkıntı neydi; Hastane personeli sağlık memurlarının dinlenme odalarının değiştirilmesi talebine istinaden hastane önünde çadırlı bir eylem gerçekleştirildi.

İşin en ilginç yanı ise Eylemi Karabük İl teşkilatı yapması. Bu eylemde aynı sendikanın Safranbolu teşkilatı ise bu eyleme destek vermediği gibi yapılan açıklamanın tam aksine çok farklı bir açıklama yaptı.

Sağlık-Sen Safranbolu İlçe teşkilatının açıklamasının en son paragrafında şu ifadelere yer verildi.

“ÖZETLE; YAPILAN EYLEM MESLEK GRUPLARI ARASINDA İKİLİK VE UYUMSUZLUK YARATACAĞINDAN, TÜM ETİK VE RESMİ YOLLAR TÜKETİLMEDEN BAŞVURULDUĞUNDAN, HASTANEMİZ VE DEVLET İTİBARINI ZEDELER NİTELİKTE MÜTALAA EDİLDİĞİNDEN TARAFIMIZCA UYGUN GÖRÜLMEMEKTEDİR.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR”

img-20161017-wa0003Şimdi bu iki açıklamanın bir özeti olarak;

Safranbolu Devlet Hastanesi vatandaşına daha iyi hizmet verebilmek adına Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan yeni binanın kesin kabulü yapılmamış ve bir takım eksiklikler olması da doğaldır.

Olayın en dikkat çeken tarafı da Karabük İl teşkilatının yapmış olduğu bu çadırlı eyleme aynı sendikanın Safranbolu ilçe teşkilatının bir yazılı açıklama yaparak yapılan eylemi uygun görmediklerini belirtmişler.

Sözün özü; Sağlık-Sen ilçe teşkilatından İl teşkilatına Ahlak dersi…!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • ELİEYİOĞLU, Hakan (Yenice) ;

    Sağlık Sen Şube Başkanı Sağlık Memuru Sayın Taşyapar ağabeyimiz bir manifesto ile karşılanmış (cümleler otoritelerce belirlenmiş) ancak Safranbolu Devlet Hastanesi önünde onları demokratik bir eylem gerçekleştirmeye iten sebep yine içerdeki iç sızı değil midir? Taşyapar ağabeyimize ve ekibine manifesto etme cesaretini gösteren arkadaşlar PDY ‘den mağdur olan sağlıkçılar için de bir manifesto bekleriz. Saygılarımla…

    19 Ekim 2016 18:09