Karabük Haber Gazetesi

Şahin’den Muhalefete ‘Uyanık Tüccar’ Göndermesi

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN, MUHALEFET PARTİLERİNE GÖNDERMEDE BULUNARAK, “UYANIK BİR TÜCCAR PAZARDAN ALDIĞI EŞEĞİ BOYAYIP TEKRAR ALDIĞI KİŞİYE SATMIŞ. BAZI UYANIK SİYASİ PARTİLER VAR. BİZİM UYGULADIĞIMIZ PROJELERİ BOYAYARAK MİLLETE YENİDEN SATMAYA KALKIŞIYORLAR. BU UYANIK SİYASET TÜCCARLARINA ALDANMAYIN” DEDİ.

Şahin’den Muhalefete ‘Uyanık Tüccar’ Göndermesi
29 Nisan 2015 - 17:40 'de eklendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, muhalefet partilerine göndermede bulunarak, “Uyanık bir tüccar pazardan aldığı eşeği boyayıp tekrar aldığı kişiye satmış. Bazı uyanık siyasi partiler var. Bizim uyguladığımız projeleri boyayarak millete yeniden satmaya kalkışıyorlar. Bu uyanık siyaset tüccarlarına aldanmayın” dedi.

Mehmet Ali Şahin, 7 Haziran seçimleri kapsamında partisinin Safranbolu ilçesi Emek Mahallesi Seçim Bürosu açılış törenine katıldı.

Törende konuşma yapan Şahin, elindeki mikrofonun sesi kesilince, kendisini dinleyen vatandaşlara, sola dönünce mikrofonun sesinin kesildiğini, ancak ortaya doğru durunca kesilmediğini belirterek, “O zaman orta yolu merkezi takip edeceğiz. Çünkü AK Parti halkın ortalamasını temsil eden siyasi bir harekettir. O nedenle biz de mikrofonu düz tutalım. Sağda solda aşırılıklar olursa çukurlara düşeriz. Orta yolu takip etmek lazım” dedi.

Cumhuriyetin demokrasi, sosyal devlet ve laiklik gibi 3 temel unsurunun olduğundan bahseden Şahin, demokrasinin 27 Nisan e-muhtırası, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbeleriyle kesintiye uğratıldığını verdiği örneklerle anlatarak, “Türkiye’de şimdi demokrasi daha sağlam temeller üzerinde. Biz göreve geldiğimizde devlet ihtiyaç sahibi vatandaşları için sadece 830 milyon lira gibi bütçesinden bir para ayırabiliyordu. Bir milyar bile değildi. Şimdi bizim bütçemizden sosyal yardıma yılda ayrıldığımız para 33 milyar lira. 40 misli artmış. Sosyal yardımı 40 misli arttırarak Cumhuriyet’e yardıma muhtaç vatandaşa sahip çıkarak yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BAZI UYANIK SİYASİ PARTİLER VAR”

Sosyal yardım konusunda her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini, diğer siyasi partilerin zaten yaptıkları sosyal yardım konusunda vaatler verdiğini ifade eden Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim yaptıklarımızı yeni bir şeymiş gibi taklit ederek vaat ediyorlar. Biz yapıyoruz zaten. Uyanık bir tüccar pazardan aldığı eşeği boyayıp tekrar aldığı kişiye satmış. Bazı uyanık siyasi partiler var. Bizim uyguladığımız projeleri boyayarak millete yeniden satmaya kalkışıyorlar. Bu uyanık siyaset tüccarlarına aldanmayın.”

Şahin konuşmasının ardından AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş ile birlikte seçim bürosunun açılışını yaparak kent merkezinde esnaf ziyareti yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber