Karabük Haber Gazetesi

Şanssızlık+Beceriksizlik=Beraberlik

Haftanın derbi maçında Karabük’te kazanan çıkmadı. K.Karabükspor’da Murat Akın ve Zenke’nin kart cezalı olduğu maçta rakip Adana Demirspor’da hafta içi hoca krizi yaşanarak Osman Özköylü kovulup yerine Tayfur Havutcu takımın başına getirilmişti. 4.000 kadar Kırmızı Mavili taraftar 90 dakika takımlarını destekleyip takıma itici ateşli güç oldu, atmosfer oldukça iyiydi. Yücel hoca kadro tercihinde Kabananga’yı forvete, […]

Şanssızlık+Beceriksizlik=Beraberlik
07 Mart 2016 - 0:11 'de eklendi.

Haftanın derbi maçında Karabük’te kazanan çıkmadı. K.Karabükspor’da Murat Akın ve Zenke’nin kart cezalı olduğu maçta rakip Adana Demirspor’da hafta içi hoca krizi yaşanarak Osman Özköylü kovulup yerine Tayfur Havutcu takımın başına getirilmişti.

4.000 kadar Kırmızı Mavili taraftar 90 dakika takımlarını destekleyip takıma itici ateşli güç oldu, atmosfer oldukça iyiydi.

Yücel hoca kadro tercihinde Kabananga’yı forvete, Alex ve Isaac’ı kanatlara koyarak tüm hücum silahlarını sahaya sürerek bu maçı mutlaka kazanmak istiyorum mesajı veriyordu. Bu oyunculara ara pasları vermesi gereken Muhammed sahada varlık gösteremedi, ikinci yarı da oyundan alındı, sahadan çıkarken bir gurup taraftarında protestosuyla karşılaştı, herkesin beklediği Muhammed bu sene bir türlü izlenemeyince hayal kırıklığı yaşatmaya devam etti.

Oyun kontrollü başladı hangi takım hücuma çıkacaksa diğer takım toplu defans yaparak birbirlerine pozisyon verdirmemeyi amaçladı. Bir anlamda atan kazanacak gibi görünüyordu. K.Karabükspor ilk yarıda Alexe ile Isaac’ın birbirlerine yaptığı asistlerle pozisyonlar buldu Isaac’ın topu üst direğe takıldı. Kısır İlk 45 dakika genelde orta sahada top kapma mücadelesine sahne oldu.

İkinci yarı seyir zevki yüksek tempolu maç izledik. Adana Demirspor maça baskılı başladı Yücel hocanın Kabananga İlhan değişikliğiyle beraber Alexe forvete geçti. Bu dakikadan sonra oyun Adana Demirspor yarı alanında oynanmaya başlandı. K.Karabükspor Ergün, Osman ve Recep’le sayısız fırsatlar yakaladı. Osman 1 metreden golü yapamadı defans kale çizgisi üzerinde yatarak etten duvar ördü, Recep kaleciyle karşı karşıya beceriksiz bir vuruşla zoru başarıp topu dışarı attı. Şanssızlığın yanında Beceriksizlik birleşince maç golsüz berabere bitti.

K.Karabükspor’un oyunun son yarım saatlik bölümünde çok iyi futbol sergiledi. Rakip kendi alanında taç kullanırken pres yaparak topu kapma çabası maçı kazanma arzularını gösteriyordu. Maçın hakkı K.Karabükspor’un du. Keyifli maçı golle süsleyebilseydiler çok güzel olacaktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER