Karabük Haber Gazetesi

ŞEHİT AİLELERİNE ÇOK BÜYÜK AYIP!

Aile ve Sosyal Politikalar Karabük İl Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği iftar sofrasının 4. sü bu akşam Çebioğlu Gold Rezidence’de kurulacak. Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna tertip edilen iftar programına organizasyon bozuklukları ve vurdumduymazlık nedeniyle tepki gösteren bir çok şehit ailesi iftar yemeğine katılmama kararı aldı. Meydan Haber’e konuşan bir grup şehit ailesi, “Bu sene 4. […]

ŞEHİT AİLELERİNE ÇOK BÜYÜK AYIP!
21 Haziran 2016 - 11:33 'de eklendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Karabük İl Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği iftar sofrasının 4. sü bu akşam Çebioğlu Gold Rezidence’de kurulacak.

Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna tertip edilen iftar programına organizasyon bozuklukları ve vurdumduymazlık nedeniyle tepki gösteren bir çok şehit ailesi iftar yemeğine katılmama kararı aldı.

Meydan Haber’e konuşan bir grup şehit ailesi, “Bu sene 4. kez böyle bir uygulama yapılıyor. Düşünce olarak son derece değerli ve anlamlı. Ancak uygulamada büyük eksiklikler var. Örneğin şehit ailelerinden iftar programına 2 kişi katılan da oluyor, 4 kişi katılan da oluyor. Ancak müdürlük buna bir sınırlama getirmiş ve 3 olarak belirlenmiş. Annem eşim ve 2 çocuğumla yaşıyorum, hiçbirini evde yalnız bırakamayacağım için davete katılmayacağım. Benimle aynı durumda olan birçok arkadaşımız var” diye konuştular.

Öte yandan, bazı şehit ailelerinin ise hiç aranmadığı için müdürlüğün davetine katılmayacağını söyleyen şehit aileleri, “Maalesef bu tarz ayrımlar da oluyor. Müdürlüğün şehit ailelerine bakış açısını anlamakta zorlanıyoruz” şeklinde ifade kullandılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER