Karabük Haber Gazetesi

ŞEHİTLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPMAK SÖZ KONUSU OLAMAZ!

Doğu ve Güneydoğu’da şehit düşen asker ve polislerimizin isimleri Karabük merkez ve İlçelerdeki okullarda yaşatılırken, son alarak Mardin’de şehit olan Polis memuru Ercan Hırçın’ın isminin Kent meydanına, geçtiğimiz hafta Cizre’de şehit olan Özel Harekat Polisi Alican Öztürk’ün isminin mezun olduğu okula verilmesine ilişkin talepler sosyal medyada geniş yer buluyor. Eylül ayında Mardin’de şehit olan Polis […]

ŞEHİTLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPMAK SÖZ KONUSU OLAMAZ!
26 Ocak 2016 - 10:39 'de eklendi.

Doğu ve Güneydoğu’da şehit düşen asker ve polislerimizin isimleri Karabük merkez ve İlçelerdeki okullarda yaşatılırken, son alarak Mardin’de şehit olan Polis memuru Ercan Hırçın’ın isminin Kent meydanına, geçtiğimiz hafta Cizre’de şehit olan Özel Harekat Polisi Alican Öztürk’ün isminin mezun olduğu okula verilmesine ilişkin talepler sosyal medyada geniş yer buluyor.

Eylül ayında Mardin’de şehit olan Polis Ercan Hırçın’ın isminin Kent Meydanına verilmesi ile ilgili talepler sosyal medyada paylaşılırken, konuya ilişkin Belediye Başkanı Rafet Vergili facebook sayfasında açıklamada bulundu

 

Vergili açıklamasında şunları söyledi “Son zamanlarda sosyal medyada bazı paylaşımlar yapılıyor, kampanyalar düzenleniyor ve yalnızca bir şehidimizin isminin Kent Meydanı’na verilmesi isteniyor.
Karabük’ümüz şimdiye kadar ne yazık ki,39’u asker,6’sı polis olmak üzere 45 şehit vermiş. O kardeşlerimiz de bizim şehitlerimiz ve hepsi bizim için en az ismine kampanya düzenlenen şehidimiz kadar değerli.
Onlarında, anneleri, babaları, eşleri, evlatları var. Kaş yaparken göz çıkartmamız, şehitlerimiz arasında bir ayrımcılık yapmamız, diğer şehit ailelerimizin ailelerini kırmamız söz konusu olamaz.
Ben sağduyulu Karabük Halkının büyük bölümünün de bizim gibi düşündüğüne inanıyor, bu konudaki düşüncelerimizi bilgilerinize arz ediyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER