Karabük Haber Gazetesi

SÖZDE İMAMLAR TUTUKLANDI

Karabük Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun kararıyla “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 1.5 yıldır aranan ve örgütün ‘Safranbolu İmamı’ olan karı-koca çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar. Geçtiğimiz Aralık ayının 26’sında Edirne’nin Yunanistan sınırına yakın Meriç ilçesinde Jandarma ekiplerince yakalandıktan sonra Karabük’e getirilen Sinan ve Halime M. çiftinin emniyetteki sorgusu bir hafta sürdü. FETÖ’nün sözde Safranbolu […]

SÖZDE İMAMLAR TUTUKLANDI
06 Ocak 2018 - 10:06 'de eklendi.

Karabük Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun kararıyla “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 1.5 yıldır aranan ve örgütün ‘Safranbolu İmamı’ olan karı-koca çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.
Geçtiğimiz Aralık ayının 26’sında Edirne’nin Yunanistan sınırına yakın Meriç ilçesinde Jandarma ekiplerince yakalandıktan sonra Karabük’e getirilen Sinan ve Halime M. çiftinin emniyetteki sorgusu bir hafta sürdü.
FETÖ’nün sözde Safranbolu ilçe imamları olan Sinan M.’nin erkeklerden, Halime M.’nin ise kadınlardan sorumlu olduğun tespit edilirken, yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilmişti. Çift çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber