Karabük Haber Gazetesi

Sözeri: “Yerli antrenörlere sabır ve tolerans yok”

BEŞİKTAŞ VE AKHİSAR BELEDİYESPOR KARŞILAŞMALARINDA OYNANAN OYUN VE ALINAN MAĞLUBİYETLERİN ARDINDAN ELEŞTİRİLERİN HEDEF NOKTASI OLAN TEKNİK DİREKTÖR ERKAN SÖZERİ SÜPER LİGİN 5 HAFTALIK PERİYOTTA YERLİ TEKNİK DİREKTÖRLERE KARŞI SABIRSIZLIK GÖSTERİLDİĞİNİ İFADE ETTİ SÖZERİ; “İNŞALLAH GÖREVİNE SON VERİLEN TEKNİK DİREKTÖRLERDEN OLMAYIZ” Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Süper Lig’de ilk 5 hafta sonunda 4 takımın teknik […]

Sözeri: “Yerli antrenörlere sabır ve tolerans yok”
20 Eylül 2017 - 13:33 'de eklendi.

BEŞİKTAŞ VE AKHİSAR BELEDİYESPOR KARŞILAŞMALARINDA OYNANAN OYUN VE ALINAN MAĞLUBİYETLERİN ARDINDAN ELEŞTİRİLERİN HEDEF NOKTASI OLAN TEKNİK DİREKTÖR ERKAN SÖZERİ SÜPER LİGİN 5 HAFTALIK PERİYOTTA YERLİ TEKNİK DİREKTÖRLERE KARŞI SABIRSIZLIK GÖSTERİLDİĞİNİ İFADE ETTİ

SÖZERİ; “İNŞALLAH GÖREVİNE SON VERİLEN TEKNİK DİREKTÖRLERDEN OLMAYIZ”

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Süper Lig’de ilk 5 hafta sonunda 4 takımın teknik direktörünün görevinden istifa etmesine ilişkin, yerli antrenörlere sabır ve toleransın daha az oluğunu söyledi.
Türk futbolunda yabancı hocalara daha fazla şans verildiğini belirten Sözeri, “Türk futbolumuzun gerçeği bu. Maalesef biz yerli antrenörlere sabır ve tolerans yok, daha az oluyor. Bu bir gerçek. Hemen bir mağlubiyet aldığınızda ya da kötü gidişatta, iki maç üst üste kaybettiğinizde bu tarz hemen mırıldanmalar başlıyor. Bu hocayla olmaz, bu hocayla gitmez. Halbuki çok ciddi başarılar elde etmiş hocalar da var. İdealist hocalar var. En azından bizim gibi. Bunun biraz süresi olması gerekir. Şimdi biz yeni bir takım değiliz. Geçen seneden 4-5 takviye yaptık belki ama çok yeni bir takım değiliz. Ama en azından teknik adam olarak yeniyiz. Sisteme adaptasyon konusunda ister istemez bazı taşların oturması anlamında zaman gerekiyor. Ama bu zamanı hiçbir kulüp vermiyor. Maalesef yerli antrenörlerimizin kaderi bu diyeceğiz. Biz de çok çabuk bir şekilde bu sonuçları almaya çalışıyoruz. Almak için de mücadele ediyoruz. Bakıldığı zaman biz buraya geldikten sonra hem emek sarf etmeye; çalışma anlamında olsun, analiz olsun, antrenman olsun, oyuncu ile bire bir diyalog olsun her şeyi tam yapmaya çalışıyoruz. Eksiksiz de yapmaya çalışıyoruz. Hatalarımız var mıdır? Vardır tabi ki, elbette. Ama genelde başarılı olmak için her yolu deniyoruz. Burada da dediğim gibi biraz zaman, süreç, bu taşların oturmasıyla alakalı gerekiyor. Bu zaman özellikle yerli hocalara, antrenörlere verilmiyor. Bizim takımdan bahsedecek olursak, bu takım çok iyi yerlere gelecek. Ben bunu biliyorum. Çok iyi sıralamada da olacak. İster istemez inişli-çıkışlı dönemler kayıplar olacak. Ama bu kayıpları çok çabuk telefi etmek zorundasınız. Yabancı teknik adamlara daha fazla şans verildiği ortada. Ama biz bunu söylerken bunu bilerek geliyoruz takımlarımıza. Ben ve diğer Türk teknik adamları. Onun için çok çabuk başarılı olmayı bir seçenek olarak görüyoruz kendi adımıza. Bir an önce biz de başarılı oluruz inşallah. Türk futbolunun bir gerçeği. Yapacak bir şey yok. Sonuçta bu bir yarış ve bunun içinde başarıda var kısmen başarısızlıkta var. Biz inşallah o teknik adamlardan olmamaya gayret göstereceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • bahri mercan ;

    hocam iyi güzel de iki maçtır ilhan depe gibi kanat oyuncusunu kesiyorsun o nasıl olacak. başakşehir maçını sırtlayan adam iki maçtır yok. grozav ya da tanase kurtaramaz bu takımı.

    20 Eylül 2017 17:50
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber