Karabük Haber Gazetesi

SURUÇ İÇİN EYLEM YAPIN DİYEN POLİS TUTUKLANDI

Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik operasyonlar özellikle şifreli yazışma programı olan ve örgütün üyeleri arasında irtibat kurmasını sağlayan BYLOCK kullanıcılarına yönelmiş durumda. BYLOCK kaydı olan terör örgütü üyeleri tespit edilerek hakkında işlem başlatılırken son olarak aynı programı kullandığı belirlenen bir polis memuru tutuklandı. Ayrıca BYLOCK kullandıkları tespit edilen ve  dün gözaltına alınan A.Ş., E.E.Ö., E.O., F.Y., […]

SURUÇ İÇİN EYLEM YAPIN DİYEN POLİS TUTUKLANDI
21 Eylül 2016 - 22:32 'de eklendi.

Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik operasyonlar özellikle şifreli yazışma programı olan ve örgütün üyeleri arasında irtibat kurmasını sağlayan BYLOCK kullanıcılarına yönelmiş durumda. BYLOCK kaydı olan terör örgütü üyeleri tespit edilerek hakkında işlem başlatılırken son olarak aynı programı kullandığı belirlenen bir polis memuru tutuklandı. Ayrıca BYLOCK kullandıkları tespit edilen ve  dün gözaltına alınan A.Ş., E.E.Ö., E.O., F.Y., S.D., Ş.M., Ş.D.T., A.U., E.Ç., L.G., Ş.K. ve D.K.’nin yanı sıra bugün M.Ö. ve N.E. gözaltına alındı.

TUTUKLANAN POLİS SURUÇ EYLEMİ YAPTIRMAK İSTEMİŞTİ

FETÖ üyesi olduğu ve BYLOCK  kaydı bulunduğu tespit edilerek tutuklanan polis memuru Salim Sefer ise daha önce Suruç eylemi yapması konusunda bir üniversite öğrencisini azmettirdiği gerekçesiyle tutuklanmış ve meslekten ihraç edilmişti.

Eski polis memuru Salim Sefer, 2013 yılında Karabük Emniyetinde göreve başlamış, 17-25 Aralık süreciyle birlikte emniyette başlatılan kadro değişiklikleri esnasında İstihbarat Şube Müdürlüğü’nden alınarak başka birime kaydırılmıştı.

30-40 KİŞİ YETER

Kendisinin doğu illerinden birine tayin edileceğini tahmin eden Sefer, o dönem Karabük Üniversitesi’nde öğrenci A.A. ile tanışarak Suruç olayı sonrası 30-40 kişilik bir grupla eylem yapmasını istedi. Cep telefonu üzerinden yazışmalarda bulunan öğrenci A.A. ile o dönem polis memuru olan Salim Sefer, A.A’ya; “Karabük’te Suruç eylemini protesto edecek grup var mı? Benim için çok önemli. Eğer burada eylem olmazsa bizi doğuya gönderebilirler. İnşallah burada eylem vardır. Ama sadece aramızda kalsın bu. İnşallah organize olur çocuklar. Burada eylem olursa bizi gönderemezler. Olmazsa gönderirler doğuya. Benim tek derdim bu. 30-4O kişi toplanıp basın açıklaması yapsa bile yeter. Bunun duyurulması lazım” diyerek kentte eylem yapılması talebinde bulunduğu anlaşılmıştı.

Olayın anlaşılması üzerine tutuklanan Salim Sefer meslekten ihraç edilmiş ve bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest kalmıştı. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında BYLOCK kullanıcısı ve FETÖ üyesi olduğu belirlenen Sefer, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER