Karabük Haber Gazetesi

TANKUT BIRAKIYOR MU?

1 Kasım’da Yönetim Kurulu Başkanı’nın belirleneceği Genel Kurul’a gidecek olan KARDEMİR’de Karabükspor krizi yaşanıyor. Karabük’ün Süper Lig’deki temsilcisi olan, kentin tanıtımı, spor bilinci ve sosyal imkanları açısından oldukça büyük öneme sahip Karabükspor’un ana sponsoru olan KARDEMİR, iddiaya göre şirketin satışlarının beklenenin altında olmasından dolayı kulübe taahhüt ettiği ödemeyi yapmadı. Maddi sıkıntıları gidermek isteyen Karabükspor, binde […]

TANKUT BIRAKIYOR MU?
18 Ekim 2017 - 19:00 'de eklendi.

1 Kasım’da Yönetim Kurulu Başkanı’nın belirleneceği Genel Kurul’a gidecek olan KARDEMİR’de Karabükspor krizi yaşanıyor.

Karabük’ün Süper Lig’deki temsilcisi olan, kentin tanıtımı, spor bilinci ve sosyal imkanları açısından oldukça büyük öneme sahip Karabükspor’un ana sponsoru olan KARDEMİR, iddiaya göre şirketin satışlarının beklenenin altında olmasından dolayı kulübe taahhüt ettiği ödemeyi yapmadı.

Maddi sıkıntıları gidermek isteyen Karabükspor, binde iki oranındaki demir satışlarından verilmesi gereken ve içeride biriken 6 milyon tutarındaki parayı ödemeleri noktasında KARDEMİR yönetimine talepte bulundu. Ancak KARDEMİR yönetiminin hissedar aileleri olan Yolbulan ve Güleç aileleri arasında da gelen talep doğrultusunda da anlaşmazlık olduğu gelen bilgiler arasında.

Diğer taraftan kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut’un geçtiğimiz günlerde Mustafa Yolbulan’ın kendi şahsi hesabından kredi talebinde bulunduğu ve talebin Yolbulan tarafından geçmiş dönem alacaklarının devam ederken kredi talebine olumlu yaklaşımda bulunmadığı ifade ediliyor.

KARDEMİR işçisinin dahi aldığı maaş üzerinden her ay belli bir miktar ödeme yaptığı Karabükspor’da yaşanan maddi sorunlar kentte huzursuzluk oluşturmaya başladı. Sorunun çözümü noktasında yol arayan ve taahhüt edilen maddi desteğin verilmediği durumda büyük sıkıntıların oluşacağına dikkat çeken Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, net bir tavır sergileyerek gerekirse kulüp başkanlığını bırakacağını söyledi. Bu kapsamda bugün Karabük’e gelen başkan Tankut’un yönetim kurulunu toplayarak olağanüstü genel kurul kararı alacağı ve kongrede başkanlık görevini bırakacağı yönünde iddialar gündeme gelmeye başladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu