Karabük Haber Gazetesi

TANKUT; “Çok zorlu bir Süper Lig bizi bekliyor”

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, bu sezon ligde kalıp kökleşmiş takımlar arasına girmeleri gerektiğini ifade etti. Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, ligin şartlarının zor olduğunu, Süper Lig’in eskisi gibi olmadığını ifade ederek, “Çok zorlu bir Süper Lig bizi bekliyor. En az 11-12 takım ligde kökleşmiş takımlar. Dolayısıyla bizim de bu sene […]

TANKUT; “Çok zorlu bir Süper Lig bizi bekliyor”
09 Ağustos 2016 - 13:30 'de eklendi.

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, bu sezon ligde kalıp kökleşmiş takımlar arasına girmeleri gerektiğini ifade etti.
Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, ligin şartlarının zor olduğunu, Süper Lig’in eskisi gibi olmadığını ifade ederek, “Çok zorlu bir Süper Lig bizi bekliyor. En az 11-12 takım ligde kökleşmiş takımlar. Dolayısıyla bizim de bu sene ligde kalıp o saydığımız takımlar arasına girmemiz gerekiyor. Zor olacak. Transferlerimiz olacak ama inşallah sezona başladığımızda herkesin mutlu olacağı bir takımı oluşturmuş oluruz diye ümit ediyorum. İlk maçımız Galatasaray ile. Bizim için belki deplasmanda üstelik Galatasaray ile oluşu dezavantaj gibi görünüyor. İnşallah onu avantaja çeviririz. Ondan sonraki maçlarımızı lehimize çeviririz. Taraftarlarımızı dikkat etmeleri konusunda uyardık ama geçen sene 4 maç ceza alarak bu sene 3 tane maçımızı seyircisiz oynayacağız. 3 de deplasman maçı olsa 7. maçımızda taraftarlarımızla buluşacağız. Taraftarlarımız da inşallah bundan ders çıkartarak takımlarını yalnız bırakmak yerine daha akıllı, daha bilinçli hareket ederek takımlarına destek olurlar diye düşünüyorum. Ligin ilk haftaları zorlu rakiplerle oynuyoruz ama ben 17 maçın 17’sini de zorlu olarak görüyorum. Kolay hiçbir maç yok. O şekilde bir değerlendirme yapmıyorum. 17 maç da zor, 17 maç da önemli. Önemli olan bizim o maçlar içerisinde puanlarımızı toplayarak ikinci yarıya avantajlı bir şekilde başlamak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER