Karabük Haber Gazetesi

TANKUT YÖNETİMİ SONA ERDİ

Ferudun Tankut Yönetimi Sona Erdi 3 Yıl önce Kardemir Karabükspor 1.Lige düştüğünde tatile çıkmayı planlayan Ferudun Tankut, Karabük’ten gelen kulüp başkanı olurmusun teklifini kabul ederek Kulübe tekrar başkan oldu. İstifa ederken de yaptığı açıklamada geldiğimde Kulübün 51 Milyon Lira borcu vardı dedi. Süper ligin maliyetli oyuncularının çoğu satılarak yeni takım kuruldu. Elde Kuca diye maliyetli […]

TANKUT YÖNETİMİ SONA ERDİ
07 Kasım 2017 - 10:40 'de eklendi.

Ferudun Tankut Yönetimi Sona Erdi

3 Yıl önce Kardemir Karabükspor 1.Lige düştüğünde tatile çıkmayı planlayan Ferudun Tankut, Karabük’ten gelen kulüp başkanı olurmusun teklifini kabul ederek Kulübe tekrar başkan oldu.

İstifa ederken de yaptığı açıklamada geldiğimde Kulübün 51 Milyon Lira borcu vardı dedi. Süper ligin maliyetli oyuncularının çoğu satılarak yeni takım kuruldu. Elde Kuca diye maliyetli oyuncu da kalmıştı.

Lige başlandı.

Takım son hafta Ligi ikinci sırda tamamlayarak 2-3 Bin taraftar desteğiyle yine de Süper Lige çıktı. Yine çoğu futbolcu yollanıp Süper Lige göre takım kuruldu. İlk yıl hedeflenen ligde kalma anacına ulaşıldı.

Bu sezon ise Traore ve Latovlevici gibi çok önemli iki oyuncusunu elinden çıkartınca takımın yapısı bozuldu. Forvet transferi sezon başında yapılmayınca, satılan oyuncuların yeri doldurulamayınca, maçlarda kötü sonuçlar alınmaya başlandı. Ekonomik boyutu bir kenara bırakacak olursak Ferudun Tankut yönetimi bu sezon dışında başarılı olmuş kendisinden istenen beklentileri karşılamıştı. Ferudun Tankut ve yönetimini yapılan hatalardan dolayı eleştirdim, ağır eleştirilerimde oldu. Kulüp için harcanan 3 yıllık emek var. Doğru ya da yanlış yapılmış olabilir. Bunu sorgulayacak ilk önce denetleme kurulu var. Mali bilançoyu İbra edecek Genel Kurul var. Yapılacak açıklamaları kamuoyuna yansıtacak Basın var.

Şahsen Ferudun Tankut ve yönetimini verdikleri emeklerden ötürü teşekkür eder bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim. Şimdi borçlar konuşuluyor ama kimse borcun ne kadar olduğunu açıklamıyor. 13 Kasımda ki Olağanüstü Genel Kurulda borçların açıklanacağını tahmin ediyorum. Süper lig maliyetli bir lig bir o kadar da geliri olan lig. Kulüplere ödenen para bakımından maddi olarak Avrupa’nın 5. Ligi. Türk halkının gündemi Spor ve Siyaset odaklı. Her ortamlarda bu iki konu konuşulur. Süper Ligde olan takım şehri olarak yapılacak en büyük parasız reklamdır. Heleki 3 Büyükler maç sonunda saatlerce o Karabükspor konuşuluyor. Ulusal medyada 1 dakikalık reklam parasına bakınca Saatlerce yapılan reklamın maddi boyutunu hesaplayamayız bile. Takımın Trilyonlarca borcu var ama kat kat fazlasıyla da reklamı yapılıyor. Karabükspor’a sahip çıkalım deniyor, bende diyorum. Kimse bu kulübe Kardemir dışında para vermez, vermemesi de normal. Yadırganacak bir durum yok. Adı üstünde Kardemir Karabükspor. Bu takıma sahip çıkmak maddi anlamda yapılmayacağından manevi anlamda olmalı Takımın maddi boyutunu Kardemir, manevi bölümünü Karabük halkı çözmeli stadyumda 2-3 Bin kişiyle değil 10-12 Bin kişiyle itici güç olarak takıma destek vermektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu